Drama pripala Sejntsima, silovite Patriote

NFL 30. okt 201621:25 > 21:26
Sean Gardner/Getty Images

Nju Ingland Petriotsi vezali su i treći uzastopni trijumf, pošto su na gostovanju savladali divizijskog rivala i velikog dužnika Bafalo, dok su u Nju Orleansu, posle velike drame, domaći Sejntsi savladali Sijetl Sihoukse.

Getty Images/Joe Robbins

Patriote su se revanširale Bilsima punom merom za jedini poraz ove sezone od 16:0. Bili su ubedljivi na terenu velikog rivala i slavili su sa 41:25. Ponovo je briljirao Tom Brejdi, sa 315 prebačenih jardi uz četiri pasa za tačdauna, dok je Rob Gronkovski ponovo imao sjajnu partiju, sa 109 uhvaćenih jardi uz tačdaun.

Sijetl je u Nju Orleans došao sa oreolom favorita, vodio je i sa 14:3. Međutim, stvari u svoje ruke uzeo je Dru Bris, koji se pri kraju prvog poluvremena bukvalno bacio u end zonu i postigao tačdaun, smanjivši na 14:13. Do vođstva Sejntsi su došli sredinom poslednje četvrtine pošto je Bris sjajno našao Brendina Kuksa, koji je postigao tačdaun za 22:17. Oba tima su razmenila po fild gol i onda je Sijetl krenuo u napad za pobedu. Rasel Vilson je u poslednjem sekundu bacio pas ka Džermejnu Kersu, koji je uhvatio loptu, ali nije sa obe noge bio u end zoni i tačdaun nije bio priznat, što je značilo da je domaćin došao do treće pobede u šampionatu, dok su gosti doživeli drugi poraz.

Dramatično je bilo na Floridi, gde su Tampa Bej i Ouklend odigrali produžetak. Posle mnogo drame i realne šanse da se odigra i treći nerešen rezultat ove sezone, što se nije dogodilo od 1973. Rejdersi su tačdaunom Seta Robertsa slavili 30:24.