Granitni Vikinzi ugasili Svece i Pitersona

NFL 12. sep 20174:21 > 4:24
Getty Images/Adam Bettcher

Minesota Vajkingsi ostvarili su pobedu u prvom meču ove sezone pošto su na svom terenu bili bolji od Nju Orleans Sejntsa 29:19. Inače, ovo je bio prvi meč Ejdrijena Pitersona u Mineapolisu od kada je ovog leta napustio ekipu u kojoj se proslavio.

Legendarni raning bek neće povratak na „US Bank“ stadion pamtiti po dobrom, ne samo zbog poraza svoje nove ekipe, već i zbog ličnog učinka, koji je bio za zaborav. Piterson je istrčao svega 18 jardi. Međutim, ni ostatak napadačkog korpusa gostiju nije se proslavio, za šta je prevashodno zaslužna granitna odbrana Vikinga.

Do tačdauna su došli tek u poslednjem napadu na utakmici, ali bez obzira na to imali su vođstvo sve do finiša prvog poluvremena. Posle dva fild gola Luca imali su 6:3, ali su usledila dva tačdauna Stefona Digsa i praktično je već tu odlučen meč, jer je domaćin poveo 16:6. Sve dileme otklonio je Kajl Rudolf tačdaunom na početku četvrte četvrtine za nedostižnih 26:9. Jedini tačdauna za Sejntse uhvatio je Kobi Fliner u samoj završnici meča.

Briljirao je Sem Bredford sa prebačenih 346 jardi uz čak tri tačdauna, od kojih su dva išla Digsu, koji je pride uhvatio 93 jarda. Odličan je bio i ruki Devin Kuk, koji je istrčao 127 jardi. Na drugoj strani Dru Bris je prebacio 291 jard uz pas za tačdaun.