NFL: Karolini derbi Juga, neverovatni Iglsi

NFL 5. nov 201722:25 > 22:31
Streeter Lecka, Getty Images Sport

U derbiju divizije Jug NFC Karolina Pantersi zabeležili su pobedu nad Atlanta Falkonsima rezultatom 20:17 i tako prekinuli niz od tri uzastopna poraza u međusobnim duelima.

Prvih 20 minuta u potpunosti je pripalo gostujućem timu koji je u tom periodu osvojioa dve lopte, postiglao tačdaun i fild gol i poveo sa 10:0, dok sa druge strane Kem Njut i kompanija nisu mogli da se sastave.

Međutim, u finišu druge četvrtine Falkonsi su propustili priliku da realizuju četvrti pokušaj, a posle toga napravil su dve kazne koje su ih koštale 30 jardi i pružile priliku Kristijanu Mekkefriju da postigne brzi tačdaun i smanji na 10:7.

U narednoj akciji Met Rajan je bacio intersepšn i pružio priliku domaćoj ekipi da potpuno preokrene stanje na terenu. Panteri su oberučne prihvatili poklon i Njutn je istrčao tačdaun kojim je njegova ekipa povela 14:10.

U trećoj četvrtini igra gostiju potpuno se raspala. U napadu nisu uspeli da osvoje prvi daun što je Karolina iskoristila da ode na velikih 10 peona prednosti – 20:10. Tek u četvrtoj četrvtini ponovo je aktuelni vicešampion došao do ritma, a možda odlučujući trenutak utakmice dogodio se 6 minuta pre kraja kada je Hulio Džons ispustio loptu u end zoni za siguran tačdaun.

Ipak, Atlanta je uspela da dođe do tačdauna 3,5 minuta pre kraja preko Tivajna Kolmena i smanji na 20:17. Ekipa Dena Kvina odigrala je dobru odbranu i za manje od minut ponovo je dobila posed i šansu da utakmicu makar odvede u produžetak.

Međutim, Met Rajan nije uspeo da osvoji novi prvi daun i samim tim nade Falkonsa da bi mogli da dođu do pete pobede u sezoni otišle su u nepovrat.

Rajan je meč završio sa 313 bačenih jardi za dva tačdauna, dok je Džons istržao 118 jardi. Kod Pantersa Njutn je kompletirao 13 od 24 pasa za 137 jardi.

Posle ove pobede Karolina ostaje na drugoj poziciji divizije Jug NFL sa skotrom 6/3, dok Atlanta ima polovičan učinak 4/4. Lider je Nju Orleans sa 6/2 koji je pobedio preostalu četvrtu ekipu iz ove divizije Tama Bej Bakanirse sa 30:10.

Filadelfija Iglsi su nastavili sa odličnim partijama i ubedljivim trijumfom protiv Denvera rezultatom 51:23 ostali su tim sa najboljim učinkom 8/1.

Sjajni Karson Venc je kompletirao 15 od 27 pasova za četiri tač dauna, dok je Alšon Džefri istrčao 84 jardi i dva tačdauna. U poraženom timu Osvajler Brok osvajler je imao 208 jardi, tačdaun i dva intersepšna.