Mahoums za istoriju, Bafalo iznenadio Minesotu

NFL 23. sep 201822:30 > 22:36
David Eulitt, Getty Images Sport

Kanzas siti Čifsi zabeležili su i treću pobedu u NFL šampionatu pošto su kod kuće savldali San Francisko 49nerse 38:27 uz fantastičnu partiju mladog kvoterbeka Patrika Mahoumsa.

Utakmica je praktično rešenea u prvom poluvremenu koje su Čifsi dobili 35:7 od pet tač dauna prva dva je istrčao Karim Hant i to su mu prvi tač dauni u sezoni, a ond je usledio šou mladog sofmora.

Mahoums je bacio tri pasa za tač daun što u ukupnom zbiru iznosi 13 u prve tri utakmice po čemu je postao novi NFL rekorder.

U drugom poluvremenu su gosti znatno bolje igrali i u napadu i u odbrani, primili su samo tri poena, a postigli 17. Ipak, poništen im je u finišu meča tač daun jer je dosuđen sumnjiv pas interfirens protiv Kajla Juščika. Umesto da bude 38:31, odnosno samo tač daun razlike, 49nersi su morali da šutiraju fild gol i da smanje na samo 38:27.

Na taj način je meč prelomljen pošto su domaći uspešno trošili vreme i tako stigli do ipak zasluženog trijumfa.

Mehoums je ukupno bacio 314 jardi, a briljirao je i Trevis Kelsi sa 114 uhvaćenih jardi. Na drugoj strani Džimi Garopolo je bacio 251 jard za dva tač dauna ali je morao da izađe pre kraja utakmice zbog povrede kolena za koju se još uvek ne zna koliko je teška.

Iznenađenje kola priredili su Bafalo Bilsi koji su slavili protiv Minesota Vajkingsa kao gosti sa ubedljivih 27:6.