Stilersi umalo prokockali veliko vođstvo protiv Tampe

NFL 25. sep 20185:38 > 5:55
Brian Blanco/Getty Images

Pitsburg Stilersi slavili su protiv Tampa Bej Bakanirsa na gostovanju rezultatom 30:27 u poslednjem meču treće nedelje NFL lige.

Kvoterbek Stilersa Ben Rotlisberger je meč otvorio presečenom loptom, kada je u drugom drajvu kada je njegov pas presekao Evans. Iz narednog poseda Tampa dolazi do tačdauna i to posle pasa Rajana Ficpatrika za Kameruna Brejta.

Odmah potom Pitsburg uzvraća i to pasom Bena Rotlisergera za Vensa Mekdonalda, a dodavanje je bilo ukupne dužine 75 jardi. Pitsburg međutim ostaje bez ekstra poena pa ostaje 7:6.

U naredna dva poseda Stilersi dolaze do poena, jednog fild gola i jednog tačdauna, dok su Bakanirsi napravili fambl i imali presečen pas.

Bilo je 16:7, za goste kada je Bad Dupri presekao pas i odmah stigao do tačdauna. Bakanirsi jesu u finišu poluvremena došli do fild gola, ali je minut i 15 sekundi bilo dovoljno Rotlisbergeru da iz devet akcija pređe 75 jardi i dođe do tač dauna. Bilo je 30:10 za Stilerse.

U drugom poluvremenu su i Stiersi imali jedan promašeni fild gol da bi Tampa sa fild golom i tačnaunom smanjila na 30:20. Polovinom poslednje četvrtine domaći imaju pred sobom težak zadatak ali su uspeli sa devet akcija da pređu 92 jarda i da pasom Rajana Ficpatrika dođu do tačdauna. Dodavanje dugačko 24 jarde je uhvatio Majk Evans.

U preostalom delu meča odbrane su igrale dobro, a ključnu akciju napravio je Pitsburg na dva i po minuta do kraja, kada je Rotlisberger dodao dodavanje od 18 jarii za Smita Sčustera koji je preneo loptu na protivničku teritoriju i tu je utakmica bila rešena.

Stilersima je ovo priv trijumf u novoj sezoni, a Bakanirsi su zabeležili prvi poraz.