Remsi 5 od 5, poraz šampiona

NFL 8. okt 20182:20 > 2:22
Sean M. Haffey, Getty Images Sport

Los Anđeles Remsi zadržali su stoprocentni učinak u ovoj sezoni NFL, pošto su petog vikenda bili bolji od Sijetl Sihoksa na gostovanju 33:31.

Remsi su do trijumfa došli posle preokreta u poslednjoj deonici, koju su dobili 9:0. Najzaslužniji za to bili su Tod Gurli i Kairo Santos.

Prvi je u uvodnim trenucima poslednje četvrtine ostvario tač daun trčanjem, dok je drugi fild golom doneo pobedu gostima. Treba istaći da je Gurli tač daun ostvario i u prvoj i trećoj deonici.

Inače, Sihoksi su kontrolisali igru od starta, počevši od prvog tač dauna preko Dejvisa u 11. minutu prvog kvartala. U nastavku su poene domaćima donosili Loket i Mur tač daunovima i Janikovski fild golovima.

Remsi su prvi u NFC sa 5-0, dok je Sijetl 10. sa 2-3.

Uspešan je bio i drugim tim iz Los Anđelesa. Čardžersi su savladali Ouklend Rajderse 26:10, a ključan period viđen je u drugoj četvrtini, kad su domaći preko Ekelera i Gordona došli do tač daunova i stekli nedostižnu prednost.

Čardžersima je to treća pobeda i uz dva poraza oni su šesti u AFC, Rajdersi su zabeležili četvrti poraz za poslednje mesto.

Minesota Vajkingsi su savladali šampione Filadelfija Iglse 23:21, odličnom igrom u prvom poluvremenu, kad su stekli prednost 17:3. Iglsi su u poslednjoj deonici probali da se vrate, ali su na kraju uspeli samo da ublaže poraz (15:3).

Za njih je to treći poraz u sezoni i sada su 11. u NFC. Vikinzi su sedmi sa 2-1-2.

Arizona Kardinalsi su bili bolji od San Francisko 49ersa na strani sa 28:18.