Džinovi mali pred naletom Orlova

NFL 12. okt 20185:53 > 6:20
Elsa, Getty Images

Filadelfija Iglsi su u prvom meču šeste runde sezone NFL šampionata pobedili na gostujućem terenu Njujork Džajantse rezultatom 34:13.

Nije bilo mnogo neizvesnosti na „Met Lajf stadionu“ u Ist Ratefordu, gde je do poluvremena šampionska ekipa iz Filadelfije već stekla zavidnu prednost, koju je lako sačuvala do kraja utakmice.

Džajantsi su u prve dve četvrtine bili ograničeni na šuteve iz daljine, pa je tako dva fild-gola pogodio kiker Aldrik Rosas, sa 33 i 21 jarda, dok je jedan šut i promašio.

Iglsi su na drugoj strani u prvoj četvrtini dva puta došli do tačdauna preko Alšona Džeferija i Korija Klementa za vođstvo od 14:3, dok su u drugoj preko Zaka Erca tačdaunom i fild-golom Džejka Eliota na poluvreme otišli sa prednošću od 24:6.

Džeferi je u trećoj deonici došao do još jednog tačdauna za 31:6, da bi ruki Seikvon Barkli trčanjem od 50 jardi Džajantsima upisao jedini tačdaun na meču.

Na kraju je konačnih 34:13 za prošlosezonske šampione Iglse postavio fild golom Džejk Eliot sa 30 jardi.

Kvoterbek Filadelfije Karson Venc je kompletirao 26 od 36 pasova za 278 jardi, tri tačdauna i rejting 122,2 a njegov kolega u timu Njujork Džajantsa Ilaj Mening je uspešno saigračima dodao 24 od 43 puta, za 281 jard, bez tačdauna, a sa presečenom loptom i rejtingom 66,1.

Filadelfija je upisala treću pobedu sezoni, uz tri poraza, dok su Džajantsi sa skorom 1-5 poslednji na tabeli Nacionalne fudbalske konferencije.