Bronkosi bez milosti protiv Kardinalsa

NFL 19. okt 20185:20 > 5:23
Christian Petersen/Getty Images

Denver Bronkosi su savladali Arizona Kardinalse u prvom meču sedme nedelje NFL lige rezultatom 45:10. To je drugi trijumf Denvera, dok je Arizona ostala na samo jednom.

Denver je imao odličan start meča u Arizoni jer je već u prvom minutu došao do tač dauna. Tod Dejvis je presekao pas protivničkog kvoterbeka i uneo loptu u end zonu, a posle ekstra poena je bilo 7:0 za Bronkose. Do polovine prve četvrtine prednost Denvera je bila udvostručena posle tač dauna  Kortlanda Satona koji je uhvatio pas od 28 jardi od Emanuala Sandersa.

U pitanju je bila fantastična trik akcija pa je, inače vajd risiver Sanders bacio pas za tač daun.

Bronkosi su napravili još jedan tač daun u prvoj četvrtini, a ni Arizona nije ostala bez poena. Fil Doson je između drugog i trećeg tać dauna Denvera pogodio fild gol sa 43 jarde.

Do poluvremena je Denver napravio još dva tač dauna. Kejs Kinum je najpre dodao za Emanuela Sandersa, da bi pred kraj trčanjem Rojs Friman postigao još jedan tač daun. Bilo je 35:3.

Jedini tač daun za domaće Kardinalse postigao je Leri Ficdžerald koji je prihvatio pas od četiri jarde od Džoša Rosena. Filip Lindzi je imao tač daun trčanjem za Bornkose koji su u poslednjoj četvrtini još jednom poentirali iz fild gola.