Streeter Lecka/Getty Images

Američki fudbal

29.10.2018 | 01.16 > 04:30

Nesalomivi Remsi 8 od 8, Sejntsi prate

Los Anđeles Remsi ostali su jedina neporažena ekipa u NFL pošto su u utakmici osmog vikenda pobedili Grin Bej Pekerse 29:27.

Los Anđeles Rems

Harry How, Getty Images Sport

U izuzetno zanimljivoj utakmici u Los Anđelesu pobedu domaćima doneo je Zuerlejn fild golom na nešto više od sedam minuta do kraja.

Pekersi su bolje otvorili meč i tač daunom Vilijamsa trčanjem, uz ekstra poen Krozbija, stekli 7:0 posle prvih 20 minuta. Posle fild gola Krozbija na startu druge deonice i vođstva Pekersa 10:0, domaći tim je zaigrao znatno bolje i već do poluvremena smanjio zaostatak tač daunom Rejnoldsa.

Prvi preokret je viđen u trećoj četvrtini, kad su Remsi ostvarili td preko Gurlija i ponovo Rejnoldsa. Na drugoj strani je uzvratio Džons, pa se u poslednjih 20 minuta ušlo sa 23:20. Zuerlejn je na startu deonice fild golom povećao prednost domaćeg tima, Valdes-Skentling je tač daunom okrenuo rezultat u korist Pekersa (27:26), da bi pomenuti novi fild gol Zuerlejna sačuvao stoprocentan učinak Remsa.

Oni vode na tabeli NFC, dok su Pekersi osmi sa 3-4.

Prvi pratioci Remsa, Nju Orleans Sejntsi trijumfovali su protiv Minesota Vajkingsa na strani 30:20 i sada imaju skor 6-1. Vikinzi su sedmi sa 4-3.

Duel u Mineapolisu je rešen u trećoj deonici, kad su Sejntsi dač daunom Vilijamsa posle presečenog pasa, te dodatnim poenom Luca stekli prednost od 27:13. Prethodno je u toj četvrtini Luc ostvario i fild gol.

Nju Orleans se nalazi u seriji od oet uzastopnih pobeda, posle uvodnog poraza od Tampa Beja.

Indijanapolis Koltsi su upisali treću pobedu u sezoni, trijumfom nad Ouklend Rejdersima 42:28.

Gosti iz Indijane su u potpunosti dominirali u poslednjoj četvrtini kada su ostvarili tri tač dauna, od čega je Mek dva trčanjem, i sa 21:0 kreirali preokret za drugu uzastopnu pobedu.

Koltsi su sada 10. u AFC sa 3-5, dok su Rejdersi poslednji sa 1-6.

U meču Arizona Kardinalsa i San Francisko 49ersa slavili su domaći 18:15 zahvaljujući sjajnoj poslednjoj deonici koju su dobili sa 15:3. Tač daunove u tom periodu ostvarili su Ficdžerald i Kirk.

Kardinalsi sada imaju dve pobede i uz šest poraza zauzimaju 14. mesto u NFC. San Francisko je 15. sa 1-7.