Brejdi bolji u GOAT duelu, odbrane briljirale

NFL 5. nov 20185:27 > 5:35
Maddie Meyer/Getty Images

Nju Ingland Petriotsi su savladali Grin Bej Pekerse u devetoj nedelji NFL lige rezultatom 31:17. Bio je to dugo najavljivani duel dvojice kvoterbekova Tom Brejdija i Erona Rodžersa koje mnogi smatraju najboljim u istoriji ovog sporta.

Patriote se za samo tri i po minuta uspele da dođu tačdauna. Trčanjem je do prvih poena došao Džejms Vajt.

Pekersi su odgovorili u sledećem drajvu koji je dosta dugo trajao. Eron Rodžers je svoju ekipu doveo do crvene zone, ali je odbrana domaćih dobro odgovorila te je Grin Bej morao da šutira fild gol. Mejson Krozbi je pogodio za 7:3.

Na startu druge četvrtine Nju Ingland je imao solidan drajv iz kog su ušli u end zonu, a kako je odbrana Pekersa zaustavila protivnike Stiven Gostkovski je pogodio fild gol i opet je bilo sedam razlike.

Posle nekoliko poseda bez poentiranja, Pekersi su došli do izjednačenja na pet minuta do kraja poluvremena. Odlučujući je bio pas Erona Rodžersa za Devontea Adamsa posle čega je bilo 10:10.

Ipak vrlo brzo Petriotsi stižu do novog tačdauna i novog vođstva. Paterson je doneo vođstvo svom timu i to preko još jednog tačdauna trčanjem. On je inače izneo najveći deo tog drajva sa još nekoliko važnih nošenja. Rodžersu je potom ostalo premalo vremena da bi do poluvremena napravio nešto više pa su Patriote vodile 17:10 posle prvog dela meča.

U prvom drajvu u drugom poluvremenu Grin Bej dolazi do tačdauna. Rodžers je bacio pas do Džimija Grema za 17:17, a pre toga je Eron bacio pas od skoro 50 jardi što je bilo ključno u ovom posedu Pekersa.

Petriotsi su zatim imali odličan drajv iz kog su ušli bukvalno ututar jedne jarde od end zone Grin Beja. Ipak odbrana Pekersa radi odličan posao i uspeva da se odbrani četiri puta. Nju Ingland je probao da dođe do tač dauna i iz četvrtog dauna, ali im se taj rizik nije isplatio.

Grin Bej je imao svoje šanse do kraja treće četvrtine, a posle jednog fambla gostujuće ekipe Nju Ingland stiže do tačdauna. Tako su početkom četvrte četvrtine Patriote vodile 24:17. U narednom posedu Grin Bej nije napredovao, Rodžers je sekovan da bi potom Nju Ingland došao do ključnog tač dauna. Tom Brejdi je bacio pas Džošu Gordonu i posle čega je na semaforu pisalo 31:17.

Uz odlične odbrane na obe strane, meč je obeležio i Džoš Gordon. Hvatač Petriotsa je imao 130 uhvaćenih jardi i odigrao je najbolji meč od kako je član Nju Inglanda.

Ovo je sedmi trijumf Nju Inglanda iz devet mečeva, dok Pekersi imaju tri pobede, četiri poraza i jedan remi.