Stilersi uništili Pantere, Ben pet puta za tač daun

NFL 9. nov 20185:31 > 5:42
Joe Sargent/Getty Images

Pitsburg Stilersi su bili veoma ubedljivi u prvom meču desete nedelje NFL lige protiv Karolina Pantersa. Rezultat je bio 52:21.

U ovoj utakmici su prvi poveli Panteri i to nakon četiri i po minuta igre kada je Kem Njuton bacio pas od 20 jardi za Kristijana Mekafnija. Drajv je bio veoma dug i iz devet akcija Panteri su držali loptu četiri i po minuta do vođstva 7:0. Stilersi odgovaraju momentalno. Iz prvog snepa Ben Rotlisberger baca pas od 75 jardi za DžuDžua Smita Šustera koji je izjednačio rezultat.

Devet sekundi je prošlo do novog tač dauna jer je Vins Vilijams presekao pas Kema Njutona i bilo je 14:7. Do kraja četvrtine Pitsburg je imao još jedan tač daun i to preko Džejmsa Kornera.

U drugoj četvrtini je Mekafni opet uhvatio pas za tač daun od Kema Njutona, ali je pre toga Pitsburg došao do fild gola, a do kraja četvrtine do tač dauna preko Antoija Brauna koji je uhvatio pas od 53 jarde od Rotlisbergera. Na poluvremenu je bilo 31:14, a sa dva nova pasa Rotlisbergera za tač daunove Vensa Mekdonalda i Džesija Džejmsa sudbina Karoline je bila zapečaćena. Big Ben je do kraja bacio i pet tač daun, a jedan su opet preko Mekafnija imali i gosti.

Rotlisberger je imao 328 bačenih jardi, uz samo tri nekompletirana pasa iz 25 pokušaja pa je njegov kvoterbek rejting bio 158.3. Kem Njuton je takođe imao solidan meč sa dva tač dauna uz 193 bačene jarde.

Meč inače nije igrao Livion Bel.

Ovo je Stilersima šesta pobeda u sezoni, imaju dva poraza i jedan remi, dok je Karolina izgubila treći meč. Pantersi imaju do sada šest trijumfa.