Šok u Pitsburgu: Kakav meč i kakva pobeda Čardžersa

NFL 3. dec 20185:55 > 5:58
Joe Sargent/Getty Images

Ekipa Los Anđeles Čardžersa je posle velikog preokreta u drugom poluvremenu pobedila Stilerse u Pitsburgu 33:30 i devetim trijumfom u 12 utakmica ostala na deobi drugog mesta Američke fudbalske konferencije (AFC) zajedno sa Nju Ingladn Petriotsima i Hjuston Teksansima.

Stilersi predvođeni Benom Rotlisbergerom su dominirali su prvom poluvremenu i na odmor su otišli sa 16 poena prednosti (23:7), međutim, u nastavku utakmice sve se promenilo.

Gosti iz Los Anđelesa su treći period dobili sa 8:0, a tač-daunom Džeksona uz dodatni poen Bežlija Čardžersi su poveli sa 30:23 na nešto više od osam minuta pre kraja.

Šokirani Stilersi su nekako duspeli da se stabilituju i konačno odrade pravi napad koji je tavršen tač-daunom Semjuelsa, a Bosvel je ekstra poenom izjednačio – 30:30. Čardžersi su imali poslednji napad, a bukvalno u poslednjoj sekundi ruki kiker Bežli je iz trećeg pokušaja fild golom sa 29 jardi doneo važnu pobedu gostima.

Igrači Stilersa su na sve načine pokušavali da dekocenrišu Bežlija koji je na startu meča već promašio fild gol, dva puta su pre vremena izlazili u blok, ali ispostavilo se da su učinili uslugu Čaržersima. Sudije su oba puta reagovale i umesto sa 39 jardi kiker tima iz El Eja je šutirao sa deset jardi bliže pozicije i pogodio.

Kvoterbek Čardžersa Filipo Rivers je imao 26 uspešnih dodavanja iu 36 pokušaja za 299 jardi i dva tač-dauna, dok je Big Ben kompletirao 29 dodavanja iz 45 pokušaja za 281 jard i dva tač-tauda, uz jedan intersepšn.

Stilersi su četvrtim porazom u sezoni, uz sedam pobeda i remi trenutno na petoj poziciji AFC.

U utorak u 2:15 u poslednjoj utakmici 12. vikenda NFL šampionata Filadelfija dočekuje Vašington, a prenos je na Sport Klubu 1.