Iglsi i Koltsi obezbedili poslednje karte za plej-of

NFL 31. dec 20185:04 > 5:21
Will Newton/Getty Images

Filadelfija Iglsi savladali su Vašington Redskinse 24:0 u poslednjem 16. kolu regulardnog dela NFL šampionata. Pobede su ostvarili i Čikago, Los Anđeles Čardžersi, Remsi, Kanzas Siti, Baltimor, Sijetl i Pitsburg.

Aktuelni NFL šampion je u svakoj četvrtini imao po jedno poentiranje. U prvoj su vodili 3:0, da bi na poluvremenu bilo 10:0, a u preostale dve četvrtine u drugom poluvremenu su postigli po jedan tač-daun. Kvoterbek Nik Fols je bio odličan kod Filadelfije sa 221 bačenim jardom, a on je bacio i dva tač-dauna.

Inače Filadelfija je ovom pobedom došla do skora 9-7 i na taj način ušla u plej-of Nacionalne fudbalske konferencije sa šeste pozicije.

Indijanapolis Koltsi su u direktnom duelu za šesto mesto AFC slavili protiv Tenesija. U prvoj četvrtini je viđen samo jedan tač-daun i to kada je Dontrel Inman uhvatio pas Endrjua Laka za 11 jardi.

Erik Ebron je zatim u drugoj četvrtini uhvatio pas Laka za 14:0, da bi Tenesi brzo odgovorio tač-daunom Džejona Brauna posle presečene lopte. Do kraja četvrtine su postignuta dva fild-gola na obe strane za 17:10.

Koltsi su nastavili da diktiraju ritam utakmice jer prvi postižu tač-daun u trećem periodu kada Enrdju Lak opet nalazi Rajana Hjuita i rezultat je 24:10. Imao je Tenesi još jedan tač daun ali je u poslednjem periodu Indijanapolis došao do još devet poena i do trijumfa 33:17.

Pitsburg je slavio protiv Sinsinati Bengalsa 16:13, ali svakako Stilersi neće ići u plej-of jer imaju pobedu manje od ekipe koja je na šestom mestu AFC. Čikago Bersi su slavili protiv Minesota Vajkingsa 24:10 u meču koji je Minesoti značio jer su pobedom Vajkingsi mogli u plej-of. Bersima je ovo 12. trijumf i sa treće pozicije idu u plej-of.

Baltimor će takođe u plej-of a za Rejvense je bio veoma važan trijumf u poslednjem kolu protiv Klivlenda 26:24. Baltimor je imao odlično prvo poluvreme u kom je vodio 20:7 da bi se stvari zakomplikovale u nastavku. Do kraja su Rejvensi imali samo dva fild-gola, a Klivlend je pretio i u jednom momentu došao do rezultata 23:17. Potom je fild-golom polovinom poslednje četvrtine Baltimor otišao na devet poena prednosti pa je bilo kasno za Braunse čak i uz postignut tač-daun.

Los Anđeles Remsi su overili drugo mesto na tabeli NFC pobedom protiv San Francisko Fortinanjersa i to rezultatom 48:32. U borbi za prvo mesto AFC su bili Los Anđeles Čardžersi i Kanzas Siti Čifsi.

Čardžersi su bili ubedljivi protiv Denvera na strani 23:9, dok je Kanzas Siti savladao Oukland 35:3. Obe ekipe imaju po 12 pobeda, ali će Kanzas Siti uzeti prvo mesto u konferenciji i diviziji AFC zapad. Zato će Čardžersi biti čak petoplasirani na tabeli iako imaju isto pobeda kao i prvoplasirani tim AFC.

U Američkoj fudbalskoj konferenciji parovi prve runde plej-ofa su Baltimor – Los Anđeles Čardžersi i Indijanapolis – Hjuston, a slobodni su Kanzas Siti i Nju Ingland. U Nacionalnoj konferenciji igraju Dalas – Sijetl i Čikago – Filadelfija, a slobodi su Nju Orleans i Los Anđeles Remsi.