Getty Images

Američki fudbal

19.08.2019 | 02.22

Sejntsi okrenuli Čardžerse u drugom poluvremenu

Nju Orleans Sejtsi su savladali Los Anđeles Čardžerse u drugoj nedelji NFL predsezone rezultatom 19:17.

Lil'Jordan Humphrey

Kevork Djansezian/Getty Images

Sveci su poveli u prvoj četvrtini kada su posle kratkog drajva došli do pozicije da šutiraju fild gol. Precizan je bio Vil Lutc za vođstvo 3:0. U drugom periodu su domaćini bili mnogo bolji i Čardžersi dolaze do ubedljivog vođstva. Najpre je Andre Peton uhvatio pas dugačak 24 jarde za tač daun, da bi na minut i po do kraja poluvremena Majk Bedgli pogodio i fild gol za vođstvo 10:3. U samoj završnici poluvremena su Čardžersi sjajno vratili pant protivnika i došli do još jednog tač dauna, a igrač koji je pretčao 81 jardu posle panta je bio Trojmejn Poup.

U drugom poluvremenu su Sejtsi tek pred kraj trećeg perioda došli do poena i to tač daunom Ostina Kara. On je uhvatio pas od 27 jardi za 17:10. Devin Ozigbo je zatim u poslednjoj četvrtini došao do novog tač dauna uhvativši pas od 1 jarde, a kako je konverzacija za dva poena bila neuspešna ostalo je 16:17 za Čardžerse. Na peti minuta do kraja je Nju Orleans krenuo u drajv od 50 jardi koji je trajao skoro četri minuta, a to je bilo dovoljno da se postave za dobru poziciju za fild gol. Vil Lutc je dobro šutirao sa 28 jardi i tako je doneo prvi trijumf Sejntsima u predsezoni.