Getty Images

Američki fudbal

26.08.2019 | 05.14 > 05:22

Pitsburg lako sa Tenesijem, Big Ben prvi put na terenu

Pitsburg Stilersi su savladali Tenisi Tajtanse u trećoj nedelji NFL predsezone rezultatom 18:6.

James Washington, Fred Johnson

Frederick Breedon/Getty Images

Pitsburg je utakmicu počeo sejftijem i to već posle nešto više od pet minuta igre. U 11. minutu meča je Ben Rotlisberger bacio pas za tač daun od 17 jardi za Džu Džu Smit Šustera i to posle dugačkog drajva u kom su Stilersi prešli 58 jardi. Posle neuspešne konverzije za dva poena bilo je 8:0.   U toj četvrtini je priliku dobio i rezervni kvoterbek Pitsburga Mejson Rudolf koji je krajem perioda bacio pas za tač daun za Džejmsa Vošingtona. Taj drajv je imao svega dve akcije, a pas je bio dugačak 41 jardu. Posle prve četvrtine je bilo 15:0.

Početkom druge je Tenesi došao do fild gola, da bi naredno poentiranje bilo tek u drugom poluvremenu. Tada je za tri poena, ali za Stilerse pogodio Metju Rajt. U poslednjoj četvrtini je kiker Tajtansa Rajan Sakop pogodio za konačan rezultat 18:6.

Tenesi sada ima skor 1-2, dok su Stilersi bez poraza posle tri predsezonska meča.