Atlanta preživela Filadelfiju i Karsona Venca

NFL 16. sep 20195:38 > 5:43
Kevin C. Cox/Getty Images

Atlanta je slavila na domaćem terenu protiv Filadelfije 24:20 u drugoj nedelji NFL lige.

U prvoj četvrtini je viđen samo jedan fild gol. Za Atlantu je pogodio Met Brajant i to sa 50 jardi za vođstvo 3:0. Džejk Eliot je izjednačio početkom druge četvrtine pogodivši fild gol sa 34 jarde. Prvi tač daun viđen je na pet minuta do kraja prve polovine utakmice kada je Kalvin Ridli uhvatio pas Meta Rajana koji je bio dugačak 34 jarde. U poslednjim momentima prvog poluvremena Džejk Eliot je još jednom pogodio za 10:6.

U trećoj četvrtini Atlatna odmah poentira i to opet tač daunom. Hulio Džons je uhvatio pas Meta Rajana od četiri jarde za vođstvo 17:6, da bi krajem četvrtine Filadelfija došla do tač dauna. Nelson Agholor je uhvatio pas Karsona Venca, a kako konverzija za dva poena nije bila uspešna ostalo je 17:12.

Iglsi su u poslednjoj četvrtini došli do tač dauna na tri minuta do kraja, kada je Karson Venc ušao u end zonu, a uz uspešnu konverziju za dva poena Filadelfija je vodila 20:17. Falkonsi su odmah imali odgovor jer je taj tim za 63 sekunde napravio drajv dugačak 75 jardi i došao do tač dauna. Opet je Hulio Džons uhvatio pas Meta Rajana dugačak 54 jarde.

Filadelfija je imala nešto više od dva minuta za poslednji drajv, Iglsi su ušli u crvenu zonu protivnika ali su zatim na pola minuta do kraja istrošili sva četiri pokušaja da osvoje novi prvi daun. Karson Venc je tada imao tri nekompletna pasa i Atlanta se odbranila.