Getty Images

Američki fudbal

14.10.2019 | 05.09

Stilersima dovoljne tri četvrtine protiv Čardžersa

Pitsburg Stilersi su slavili na gostovanju Los Anđeles Čardžersima u šestoj NFL nedelji. Rezultat je bio 24:17.

Tyson Alualu, Devin Bush

Katharine Lotze/Getty Images

Stilersi su već posle prve četvrtine vodili 14:0. Oni su najpre iskoristili fambl Čardžersa, a Devin Buš je uneo loptu u end zonu domaće ekipe. Drugi tač daun u toj četvrtini je postigao Džejms Koner posle trčanja od 12 jardi. Do poluvremena je bilo i 21:0, a Džejms Koner je opet bio igrač koji je uneo loptu u protivničku end zonu ovoga puta posle pasa kvoterbeka Devlina Hodžsa.

Kris Bosvel je u trećoj četvrtini fild golom poentirao za 24:0, da bi se Čardžersi konačno na semafor upisali u četvrtoj četvrtini preko fild gola, a zatim i preko tač dauna. Hanter Henri je uhvatio pas Filipa Riversa za pet jardi i tako je domaći tim smanjio na 24:10. Ista kombinacija je na minut i po do kraja donela još jedan tač daun Čardžersima pa je bilo 24:17. Onsajd kik nije bio uspešan i Stilersi su mogli da mirno privedu meč kraju.

Filip Rivers je u ovoj utakmici imao dva pasa za tač daun i dva presečena pasa. Bio je to meč sa preko 300 bačenih jardi za njega ali Čardžersi nisu imali igru trčanjem zbog čega su imali velikih problema.