Džoš Džejkobs i jaka odbrana za pobedu Rejdersa

NFL 8. nov 20195:47 > 5:50
Ezra Shaw/Getty Images

Oukland Rejdersi su, nakon velike drame u završnici meča, slavili protiv Los Anđeles Čardžersa za petu pobedu sezone, drugu vezanu. Čardžersima je ovo šesti poraz.

Ouklend Rejdesri savladali su, u noći između četvrtka i petka, Los Anđeles Čardžerse 26:24 nakon drame u finišu i zanimljivog meča punog preokreta.

Prva četvrtina protekla je u znaku Rejdersa koji su poveli 10:0, ali se ta prednost do poluvremena istopila na tri poena (17:14).

Sve se promenilo u poslednjoj četvrtini, a Čardžersi su bili tim koji je imao četiri poena prednosti na manje od dva minuta do kraja meča. Nedovoljno ipak, jer su Rejdersi uspeli da povedu 26:24 na 62 sekunde do kraja meča, a zatim i sjajnom odbranom sačuvaju tu prednost i upišu petu pobedu.

Derek Kar prebacio je 218 jardi i imao jedan pas za tač daun. Tač daun trčanjem postigao je za Rejderse Džoš Džejkobs nakon čega je njegov tim došao u vođstvo, a hvatanjem Alek Ingold.

Sa druge strane, Filip Rivers prebacio je 207 jardi uz dva pasa za tač daun, ali i tri intersepšna. Melvin Gordon postigao je tač daun trčanjem, a hvatanjem su to učinili Hanter Henri i Ostin Ekeler.