Vikinzi ukrotili Kauboje

NFL 11. nov 20195:23 > 5:23
Ronald Martinez, Getty Images Sport

Minesota Vikinzi ostvarili su sedmu pobedu u sezoni pošto su u gostima savladali Dalas Kaubojse sa 28:24.

Dominantni su bili Vikinzi u prvoj četvrtini. Dva tačdauna ostvario je Rudolf, dok je Bejli bez greške donosio dodatne poene.

Ipak, odgovorili su Kauboji u narednoj deonici. Galup i Kob su postigli po tačdaun, dok je dodatne poene domaćima doneo Maher. Da ne bi kompletna četvrtina protekla u znaku domaćih pobrinuo se Bejli fild golom u samoj završnici.

Na isti način je počela naredna četvrtina, da bi u nastavku i jedna i druga ekipa došla do tačdauna. Prvo je domaće navijače obradovao Kuper, da bi trčanjem uzvratio Kuk.

Poslednja deonica bila je najmanje interesantna, pošto je u njoj viđen samo fild gol Mahera.

Minesota je na petom mestu Nacionalne konferencije sa skorom 7-3, dok je Dalas na šestom mestu sa učinkom 5-4.