Sihoksi bolji od Iglsa, drama na Sejnts – Panters

NFL 24. nov 201922:34 > 22:37
Mitchell Leff, Getty Images Sport

U derbiju NFC u okviru 12. nedelje NFL sezone, Sijetl Sihouksi savladali su kao gosti Filadelfija Iglse rezultatom 17:9.

U veoma borbenom i čvrstom meču prvi do predosnot stigli su izabranici Daga Pedersona, kada je u osmom minutu precizan sa 28 jardi bio Džejk Eliot.

Potom je usledio ekspresan odgovor i posle manje od 120 sekundi je viđena najlepša akcija na meču.

Nakon kombinacije Rasela Vilsona i Krisa Karsona, tačdaun je postigao Malik Tarner. Jedine poene u drugoj četvrtini postigao je kiker gostiju Džejson Majers.

Treća deonica završena je bez poebna, dok je u poslednjih 15 minuta briljatnno izdanje tačdaunom krunisao Rašad Peni, trkom od 58 jardi.

Do kraja meča Karso n Venc bacio je pas za tačdaun koji je uhvatio Zek Erc, koji je zabeležio i rekord karijere uhvatiši jubilarno 500. hvatanje u NFL karijeri.

U pobedničkom timu, Rasel Vilson kompletirao je 13 dodavanja iz 25 pokušaja, za 200 jardi, tačdaun i intersepšn. Peni je istrčao 129 jardi.

S adruge strane, Igsli su imali čak pet izgubljenih lopti, a čak četiri idu na dušu Karsonu Vencu koji je bacio dva presečena pasa uz dva fambla.

Sijetl su učvrstio na drugom mestu Zapada NFC, sa skorom 9-2, dok su Igsli sa učinkom 5-6 još uvek u prilici da izbori plej-of.

Na meču Karolina – Nju Orleans viđena je prava drama u finišu, Pantersi su na dva minuta pre kraja promašili fild-gol preko Džoija Slaja sa 28 jardi, da bi pobedu Sejntsima doneo Vil Lac pogotkom sa 33 jarda u poslednjem sekundu.

Ostali rezultati: Atlanta – Tampa Bej 22:35, Bafalo – Denver 20:3, Čikago – Njujork Džajants 19:14, Sinsinati – Pitsburg 10:16, Klivlend – Majami 41:24, Njujork Džets – Oukland 34:3, Vašington – Detroit 19:16.