Dan zahvalnosti: Dobar debi Blaua, Bersi čuvaju nadu

NFL 28. nov 201923:53 > 29. nov 2019 0:01
Rey Del Rio/Getty Images

U prvoj utakmici na Dan zahvalnosti Čikago Bersi su na gostujućem terenu savladali Detroit Lajonse rezultatom 24:20 nakon triler-završnice.

Lajonsi su bolje otvorili utakmici, bez obzira što ih je na poziciji kvoterbeka predvodio ruki Dejvid Blau, kojem je ovo bio prvi start u karijeri.

Prvo poluvreme pripalo je domaćem timu i na pauzu su otišli sa prednošću 17:10, a Blau je bacio dva dodavanja za tačdaun. U drugom poluvremenu Bersi su imali mnogo bolji ofanzivni ritam i u samom finišu četvrte četvrtine uspeli su da preokrenu rezultat.

Lajonsi su u svakoj utakmici ove sezone vodili u četvrtoj četvrtini, a ovo im je osmi poraz.

Čikago nakon pobede ima skor 6-6 i teoretske šanse da se nađu u plej-ofu, ali moraju da pobede sve utakmice do kraja i da se nadaju da će Grin Bej ili Minesota izgubiti tri meča.