Sejntsima treća uzastopna titula u južnoj diviziji NFC

NFL 29. nov 20195:40 > 5:40
Ronald Martinez, Getty Images Sport

Nju Orleans Sejntsi savladali su Atlanta Falkonse sa 26:18 u poslednjoj utakmici na Dan zahvalnosti i tako obezbedili titulu u južnoj diviziji NFC.

Sejntsi su ostvarili treću uzastopnu pobedu, 10. u sezoni, čime su došli do treće titule u nizu u južnoj diviziji NFC.

Povela je ekipa iz Nju Orleansa sa 7:0 posle prve četvrtine, zahvaljujući tačdaunu Tajsoma Hila, posle dodavanja Drua Brisa. Velika borba vodila se u drugoj deonici, ali su zahvaljujući tačdaunu istog igrača Sejntsi vodili na poluvremenu sa 17:10.

Pokušavali su Falkonsi sve do samog kraja da dođu do izjednačenja, imali su šansi u poslednjim minutima meča, ali nisu uspeli.

Dru Bris je imao 18 od 30 dodavanja za 184 jardi i jedan tačdaun. Tajsom Hil je meč završio sa dva tačdauna.

Na drugoj strani Met Rajan je imao 35 od 50 dodavanja za 312 jardi i dva tačdauna.

Sejntsi sada imaju skor 10-2, a Falkonsi 3-9.