Nastavak sjajne serije Rejvensa, preokret Stilersa

NFL 1. dec 201922:28 > 22:30
Scott Taetsch/Getty Images

Baltimor Rejvensi nastavlili su sa serijom odličnih rezultata, savladavši San Francisko 49 u dramatičnoj završnici meča rezultatom 20:17.

Pobedu Gavranima doneo je Džastin Taker, koji je sa 49 jardi postigao fild-gol u poslednjoj sekundi.

Lamar Džekson, jedna od glavnih kandidata za MVP je završio meč sa 105 prebačenih i 101 istrčanim jardom, uz po bačeni i istrčani tačdaun.

Sa druge strane, kvoterbek ekipe iz Kalifornije Džimi Garopulo kompletirao je 15 dodavanja iz 21 pokušaja za ukupno 165 jardi i tačdaun koji je uhvatio Dibo Semjuel.

Ekipu koju sa klupe predvodi Džon Harbo upisao je osmu pobedu u nizu, dok je SF pretrpeo tek drugi poraz.

U 134. derbiju severa AFC, na svom Hajnc Fildu fudbaleri Pitsburg Stilersa pobedili su Klivlend Braunse posle potpunog preokreta sa 20:13.

Iako su gosti mnogo bolje otvorili meč i poveli sa 10:0, ali na poluvreme se otišlo u egalu (10:10).

U nastavku meča Stilersu su nastavili da igraju u istom ritmu sa finiša druge četvrtine, a pobedu je obezbedio ruki raning bek Beni Snel, kome je to bio prvi tačdaun u karijeri.

U pobedničkom timu, Delvin Hodžis prebacio je 212 jardi uz dodavanje tačdaun ali i jedan intersepšn, dok je plejmejker sastava iz Ohaja Bejker Mejfild meč završio sa 196 jardi, tačdaunom i presečenim pasom, a treba istaći da je pet puta sekovan za gubitak od 23 jarda.

Ostali rezultati: Sinsinati – Njujork Džets 22:6, Indijanapolis – Tenesi 17:31, Džeksonvil – Tampa Bej 11:28, Njujork Džajants – Grin Bej 13:31.