Slavljenik Henri skinuo Petsima krunu u Foksborou!

NFL 5. jan 20205:11 > 5:17
Adam Glanzman/Getty Images

Aktuelni šampion NFL Nju Ingland Petriotsi neće braniti titulu pošto su u vajld kard rundi eliminisani od Tenesi Tajtensa porazom na svom terenu 20:13, uz fenomenalnu partiju najboljeg raning beka lige.

Petriotsi su poraženi na svom stadionu u plej-ofu prvi put posle 2013. Sa druge strane Tenesi je uspeo da se plasira u divizijsku rundu posle tri godine i gostovaće najboljem tim ligaškog dela Baltimor Rejvensima. Kao i u mnogim ranijim utakmicama i na ovom meču glavni problem Patriota bio je napad. To se moglo naslutiti već u prvom drajvu, iako su postignuti poeni. Došli su šampioni do crvene zone, ali nisu uspeli do tačdauna i morali su da se zadovolje šutom za tri poena. Tajtensi su odgovorili tačdaunom Firksera za vođstvo 7:3, što je bio i rezultat prve četvrtine.

U drugom periodu mnogo bolja igra Patriota. Prvo je Džulijan Edelman posle sjajno odigranog džet svipa istrčao tačdaun za novo vođstvo domaćih 10:7. Ovim tačdaunom postao je tek četvrti čovek kome je pošlo za rukom da u plej-ofu uhvati, baci i istrči tačdaun. Potom je odbrana počela da radi posao i potpuno neutralisala napad Titana, a na drugoj strani dobili su izvanrednu priliku da novim tačdaunom odu na velikih 10 poena prednosti. Imali su četiri pokušaja za gol sa linije od jednog jarda. Međutim, nisu bili uspešni u prva tri pokušaja, pa su se zadovoljili fild golom za vođstvo 13:7. Moguće da je to i bio odlučujući trenutak, jer su se gosti osokolili i posle sjajnog drajva, koji je na leđima nosio slavljenik, inače i najbolji trkač ligaškog dela Derik Henri, Titani su došli do tačdauna, upravo Henrija. Poveli su 14:13, a Henri je sjajnu partiju u prvom poluvremenu, u kojem je istrčao 120 jardi, upotpunio i tačdaunom.

Neverovatno, ali u drugom poluvremenu nije bilo poena sve do same završnice. U već stanju potpunog očaja, Petriotsi su dobili loptu na jard od sopstvene end zone 15 sekundi pre kraja, i to bez ijednog tajm auta, pa je Tomu Brejdiju ostalo samo da igra potpuno hazarderski. Međutim, već prvi pokušaj pasa presekao je bivši igrač čete iz Foksboroa Logan Rajan i vratio intersepšn za tačdaun čime je bila i definitivno gotova utakmica i Patriote nisu dočekale divizijsku rundu plej-ofa prvi put posle 2010. godine.

Poznata su oba para AFC plej-ofa. Tenesi će gostovati Baltimoru, a Kanzas Siti će dočekati Hjuston, koji je posle velikog preokreta izbacio Bafalo.