NFL: Prva pobeda Denvera, Džetsi i dalje na nuli

NFL 2. okt 20208:34 > 8:36
Elsa/Getty Images

U četvrtoj nedelji NFL lige Denver Bronkosi su pobedili Njujork Džetse 37:28 i to je prvi trijumf ovog tima u 2020. godini.

U prvoj četvrtini je poveo tim Njujork Džetsa i to tačdaunom Sema Darnolda već u prvom drajvu domaće ekipe. Do kraja četvrtine je Denver stigao samo do fild gola, ali je početkom druge četvrtine Džeri Džudi uhvatio pas Breta Ripiena za tačdaun. Pas je bio dugačak 48 jardi. Potom su Džetsi izjednačili na 10:10 prvim fild golom.

U samom finišu poluvremena Denver stiže do novog tačdauna i to preko Melvina Gordona koji je istrčao za jednu jardu, a na 15 sekundi do kraja je Sem Fiken pogodio fild gol za 17:13 na velikom odmoru.

On je smanjio i na 17:16 početkom trećeg perioda, da bi Bronkosi stigli do još jednog tačdauna. Bret Ripien je našao Tima Patrika za vođstvo 24:16. Poveo je Denver i sa 27:16, da bi brzo Džetsi preokrenuli. U dva navrata je presečen pas Bronkosa i zato je domaći tim stigao do prednosti 28:27. Ipak odbrana Džetsa nije odradila posao jer je Denver na tri minuta do kraja poveo fild golom 30:28 da bi zatim Džetsi izgubili loptu posle čega je Denver iz samo jedne akcije prelomio meč. Za tačdaun je istrčao Melvin Gordon.

Bret Ripijen je uz čak tri presečene lopte imao i dva tačdauna uz 242 bačene jarde, a Sem Darnold je bacio 230 jardi ali bez pasa za tačdaun. On je istrčao 84 jarde, a jednom je loptu uneo u end zonu protivnika.

Melvin Gordon je kod Denvera imao 23 nošenja za 107 jardi, dva puta je istrčao za tačdaun, dok su Tim Patrik i Džeri Džudi odlični bili među hvatačima.