Šampion se vratio, drugi vezani poraz Bafala

NFL 20. okt 20201:25 > 1:33
M. Bennett/Getty Images

U derbiju Američke fudbalske konferencije aktuelni NFL šampion Kanzas Siti Čifsi savladali su kao gosti Bafalo Bilse .

Posle poraza od divizijskog rivala Ouklend Rejdersa Kanzas Siti Čifsi brzo su se vratili na pobednički kolosek. A izazov nimalo nije bio lak. Sjajni Bafalo koji je dočekao šampiona sa istim skorom 4-1.

Bila je to tvrda utakmica, onakva kakvu su domaći priželjkivali. Ali Čifsi su pokazali da imaju odbranu koja može da se isprsi svakoj ekipi u ligi. Nije napad Čifsa doneo poena koliko ume da donosi, ali je bilo dovoljno igrača koji su uspevali da povuku kada je bilo najvažnije. Bafalo je dva puta vodio, 3:0 i 10:7 posle tačdauna Stefona Digsa. Ali oba puta Čifsi su odgovarali preko ustaljene veze Mahoms – Kelsi, zaslužnih za oba tačdauna.

Na poluvremenu je bilo 13:10, a onda je odbrana Čifsa odradila doktorski posao, pošto je Bafalu dozvolila poene tek na šest i po minuta do kraja utakmice, dakle 23 minuta su odolevali. Naravno, u tome im je pomogao napad koji je majstorski trošio vreme. To je prevashodno zasluga trčanja, koje je bilo lavovsko u ovoj utakmici. Od ukupno 468 osvojenih jardi trčanjem su Čifsi osvojili 247 a od toga broja ruki Klajd Edvards-Iler čak 161, a u trećoj četvrtini Derel Vilijams je istrčao jedini tačdaun za 23:10.

Bilsi su preko Kola Bizlija smanjili na 23:17, ali Čifsi su pet minuta uspeli da zadrže loptu, iako su imali i četvrte pokušaje i čak su uspeli da poentiraju preko Batkera za tri poena i tako odu na nedostižnih 26:17.

Patrik Mahoms je odigrao još jednu besprekornu partiju sa 225 prebačenih jardi, dva pasa za tačdaun i samo pet nekompletiranih pasova iz 26 pokušaja. Imao je i 37 istrčanih jardi. Na drugoj strani Džoš Alen je meč završio sa 122 prebačena i 42 istrčana jarda, dva pasa za tačdaun i intersepšn.

Kanzas Siti Čifsi zadržali su prvo mesto Zapada AFC sa skorom 5-1, dok je Badalo i dalje drugi na Istoku AFC sa 4-2, ali ima samo pobedu manje od probuđenog Majamija koji ima 3-3, a tu je i Nju Ingland sa 2-3.