Oslabljeni Sejntsi ukrotili Pantere, Pitsburg na 6-0

NFL 25. okt 202020:51 > 20:57
Wesley Hitt/Getty Images

U prvim mečevima sedmog vikenda NFL šampionata pobede su zabeležili Nju Orleans, Grin Bej, Pitsburg, Detroit, Klivlend, Bafalo i Vašington.

Pitsburg Stilersi nastavljaju sa sjajnim partijama i uspeli su da dođu do šeste pobede od starta šampionata. Na taj način došli su na samo pobedu od izjednačenja ultimativnog rekorda iz 1978. Pobeđeni su Tenesi Tajtensi 27:24 i na taj način je ekipa iz Nešvila doživela prvi poraz. Mada, Stilersi su mnogo ranije mogli da reše duel na Nisan stadionu, pošto su vodili na poluvremenu 24:7, ali u drugom poluvremenu domaći su stegli odbranu i primili samo tri poena, dok su postigli 20 i imali čak i napad za pobedu, najmanje produžetak. Ali iskusni Gostkovski 19 sekundi pre kraja promašio je fild golsa 45 jarda i pobeda je otišla u ruke Stilersa, koji nisu uspeli i Pitsburg nastavlja sa 6-0.

Kod pobednika Ben Rotlisberger je završio meč sa 268 prebačenih jardi, uz dva pasa a tačdaun, ali i čak tri intersepšna. Džejms Koner je istrčao 82 jarda i uhvatio 29. Džu Džu Smit-Šuster uhvatio je 85, a Dionte Džonson 80 jardi. Na drugoj strani Rajan Tenehil prebacio je 220 jardi uz dva pasa za tačdaun, Derik Henri je istrčao 75 jardi uz tačdaun, a sjajan je bio Ej Džej Braun sa uhvaćena 153 jarda, od čega jedno za 73 jarda i tačdaun. Pitsburg je lider Severa AFC sa 6-0 ispred Baltimora sa 5-1, Klivlenda sa 4-2 posle pobede u divizijskom derbiju nad Sinsinatijem 37:34, dok Bengalsi imaju 1-5-1.

Nju Orleans bez dva glavna hvatača uspeo je da dobije derbi divizije Jug NFC kod kuće protiv Karolina Pantersa. U izuzetno interesantnoj utakmici bilo je 27:24, a Panteri su imali šansu da izbore produžetak, ali minut i 55 sekundi pokušao je Džoi Slaj da pogodi fild gol sa 65 jardi, što bi bio rekord NFL. Ipak, lopta je za malo bila kratka i Sejntsi su došli do četvrte pobede. Kod pobednika Dru Bris je meč završio sa 287 prebačenih jardi uz dva pasa za tačdaun, a igrač meča bio je Alvin Kamera koji je kombinovano osvojio 148 jardi (83 istrčana i 75 uhvaćenih). Na drugoj strani Tedi Bridžvoter prebacio je 254 jarda uz dva pasa za tačdaun, Di Džej Mur je uhvatio 93 jarda uz dva tačdauna. Nju Orleans je prvi na Jugu NFC sa skorom 4-2, koliko ima i Tampa Bej, Karolina ima 3-4, a Atlanta posle poraza od Detroita 1-6.

Ostali rezultati: Hjuston – Grin Bej 20:35, Njujork Džets – Bafalo 10:18, Dalas – Vašington 3:25.