Preokret Koltsa, slavlje Dalasa u Mineapolisu

NFL 23. nov 20201:28 > 1:31
REUTERS/USA TODAY Sports

Odigrana su još četiri meča nedeljnog programa 11. nedelje NFL šampionata. Pobede su zabeležili Indijanapolis Koltsi, Dalas Kaubojsi, Denver Bronkosi i Los Anđeles Čardžersi.

Jedan od derbija čitave runde odigran je u Indijanapolisu gde su gostovali Grin Ben Pekersi. Još jednom je ekipa iz Viskonsina pokazala da je sklona oscilacijama. Prvo poluvreme bilo je briljantno i Pekersi su najboljoj odbrani lige servirali četiri tačdauna, od čega je tri bacio fantastični Eron Rodžers. Posle prvih pola sata gosti su vodili 28:14.

Međutim, u drugom delu potpuno druga priča. Odbrana Koltsa počela je da deluje kako smo navikli da je gledamo, a Filip Rivers odlično je vodio napad. Postepeno se topila prednost gostiju, a devet minuta pre kraja Indijanapolis je došao do preokreta i prednosti 31:28. Uspevali su Koltsi da brane Pekerse, da uopšte gotovo čitavo poluvreme ne prime poen i bili su na pragu pobede. Ali Eron Rodžers još jednom je pokazao kakav je mag za poslednje drajvove. Na trećem pokušaju bacio je bombu od 50 jardi pravo u ruke Valdes Skentlinga. Tim pasom praktično je omogućio svojoj ekipi da dođe u priliku da postigne fild gol za produžetak, što je učinio Krozbi. U produžetku prvi napad imali su Pekersi, praktično sve u svojim rukama. A onda je jedan od junaka Valdes Skentling ispustio loptu i Koltsi su zabeležili fambl na polovini protivnika. Bilo je potrebno da bilo kako poentiraju, bili su već u domenu fild gola i Blekenšip je postigao fild gol za veliku pobedu 34:31.

Kod pobednika Filip Rivers je prebacio 280 jardi uz tri pasa za tačdaun i intersepšn, Džonatan Tejlor je istrčao 90 jardi. Na drugoj strani Eron Rodžers je uz tri pasa za tačdaun i intersepšn prebacio 311 jardi, jedan je istrčao Eron Džons, a Devonte Adams je uhvatio 106 jardi uz tačdaun.

Potpuna ludnica sada je na Istoku NFC. Do ove nedelje delovalo je da ekipe iz te divizije, osim eventualno Filadelfije, mogu da zabeleže pobede samo u diviziji, ali posle Vašingtona do trijumfa došli su i Dalas Kaubojsi. Ekipi iz Teksasa vratio se Endi Dalton, ali Minesota je na svom terenu bila favorit. Međutim, Kauboji su odigrali odlično prvo poluvreme i tačdaunima Ezekijela Eliota i Sidi Lemba, uz fild gol Grega Zurlajna, otišli na veliki odmor sa prednošću 16:7.

Međutim, Mnogo bolji Vikinzi u drugom delu. Proradila je veza Kirk Kazins – Adam Tilen, koja je bila zaslužna za dva tačdauna i preokret 21:16. A onda ludilo četvrte četvrtine. Prvo je Toni Polard istrčao 42 jarda za tačdaun i uz konverziju za dva poena Sidija Lemba došli do novog preokreta i prednosti 24:21. Usledio je munjevit odgovor domaćina. Kirk Kazins je bacio i treći tačdaun, ovog puta za Džefersona za 28:24. Ali to nije bilo sve. Dalas je uspeo da organizuje odličan poslednji napad i minut i 37 sekundi pre kraja Endi Dalton baca pas za tačdaun za Dalton Šulca za 31:28. Imala je Minesota dovoljno vremena da makar stigne do pozicije da šutira fild gol, ali nisu uspeli i pobeda je pripala Teksašanima. Na NFC Istoku Dalas se izjednačio sa Vašingtonom i Njujork Džajentsima koji imaju po 3-7, dok je Filadelfija prva sa 3-6-1. Minesota je treća na Severu NFC iza Grin Beja sa i Čikaga sa 5-5, a poravnata sa Detroitom.

Pobede su zabeležile ekipe sa Zapada AFC. Denver je prekinuo seriju Majamija od četiri vezane pobede i pobedio 20:13, dok su Čardžersi opravdali ulogu favorita protiv Njujork Džetsa i slavili 34:28. Bronkosi su treći na Zapadu AFC sa 4-6, dok su Čardžersi poslednji sa 3-7. Prvi su Kanzas Siti Čifsi sa 8-1, ispred Las Vegas Rejdersa sa 6-3 i ove dve ekipe igraju u Las Vegasu noćas od 2:20 uz direktan prenos na Sport Klubu 1. Na Istoku AFC Majami nije iskoristio priliku da se izjednači sa Bafalom i sada imaju 6-4, dok je Bafalo prvi sa 7-3. Džetsi su poslednji sa 0-10, a između su Nju Ingland Petriotsi sa 4-6.