Mahoms izjednačio protiv Brejdija, Hil za istoriju

NFL 30. nov 20202:12 0 komentara
REUTERS/Shannon Stapleton

Derbi 12. nedelje NFL šampionata odigran je u Tampa Beju gde su Bakanirsi Toma Brejdija dočekali Kanzas Siti Patrika Mahomsa. Šampion je na kraju slavio 27:24, uz fenomenalnu partiju risivera Čifsa Tajrika Hila.

Iako bi se po rezultatu moglo zaključiti da je meč bio neizvestan, ipak je prelomna bila prva četvrtina. Šampion je taj deo igre dobio 17:0 a briljirao je Tajrik Hil koji je uhvatio preko 200 jardi i dva tačdauna! U nastavku meča Bakanirsi su postepeno topili prednost, da bi konačno četiri minuta pre kraja došli do svega minus tri. Ali četa Brusa Erijansa nije ni dobila priliku da nešto uradi, pošto je napad Kanzas Sitija držao loptu do samog kraja meča.

Povezane vesti

Hil je na kraju završio utakmicu sa 269 uhvaćenih jardi uz tri tačdauna. Patrik Mahoms koji je ovom pobedom izjednačio međusobni skor protiv Toma Brejdija na 2:2, prebacio je 462 jarda, uz tri pasa za tačdaun i istrčao je 28 jardi. Na drugoj strani Tom Brejdi je prebacio 345 jardi uz tri pasa za tačdaun i dva intersepšna, a najbolju partiju od kada se vratio iz jednogodišnje penzije odigrao je Rob Gronkovski koji je uhvatio 106 jardi. Kanzas Siti je suvereno lider Zapada AFC sa skorom 10-1 i ima četiri više od prvog pratioca Las Vegas Rejdersa. Bakanirsi su drugi na Jugu NFC sa skorom 7-5, iza lidera Nju Orleans Sejntsa, koji je iskoristio činjenicu da je Denver igrao bez klasičnog kvoterbeka i zabeležio pobedu 31:3, ima skor 9-2. Bronkosi su treći na Zapadu AFC sa 4-7.

Izuzetno zanimljivo bilo je u Los Anđeles u derbiju Zapada NFC. Remsi su dočekali San Francisko Fortinajnerse, koji su posle 40 minuta imali 17:3. Remsi su posle, za svega pet minuta, napravili seriju 17-0 i preokrenuli na 20:17. Ali poslednja tri minuta pripala su Robiju Goldu, koji je prvo pogodio fild gol za izjednačenje, a potom i za pobedu u poslednjem sekundu sa 56 jardi. Remsi su na drugom mestu divizije sa skorom 7-4, dok su Fortinajnersi i dalje poslednji, ali imaju 5-6. Između njih je Arizona sa 6-5, a lider je Sijetl sa 7-3.