EP: Zlato za Britanca i Nemicu, Trajković sedmi

Atletika 3. mar 201720:39 > 20:41
Quinn Rooney, Getty Images

Kiparski reprezentativac, Srbin Milan Trajković osvojio je šesto mesto u finalu trke na 60 metara sa preponama na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Beogradu.

On je imao vreme 7,60, odnosno bio je sportiji 9 stotinki od pobednika, Britanca Endija Pocija.

Srebrnu medalju osvojio je Francuz Paskal Nartino-Lagard (7,52), a bronzu Petr Svoboda iz Slovačke (7,53). Koliko je Svobodi značilo osvajanje medalje potvrđuje i podatak da je pretrčao Arenu uzduž i popreko.

U ženskoj konkurenciji najbrža je bila evropska šampionka i na otvorenom Nemica Sindi Roleder, koja je stazu pretrčala za sedam sekundi i 88 stotinki.

Srebro je pripalo Beloruskinji Alini Talaj (7,92), a bronza Nemici Pameli Dutkjevič (7,95).