Izvor: Getty Image/Adam Nurkiewicz
Atletika 16.07.2017 | 22:08 > 22:15

Srpskim atletičarima 20 medalja na Balkanijadi

Srpski atletičari tokom vikenda osvojili su 20 medalja na Balkanskom prvenstvu u Novom Pazaru.

Amela Terzić

Izvor: Ian MacNicol/Getty Images

Oni su nedelju osvojili četiri zlata, jedno srebro i dve bronze, što je Srbiju dovelo do drugog mesta na zbirnoj listi po osvojenih medalja. Ipsred Srbije našla se reprezentacija Rumunije, koja ima osvojene 23 medalje, a na trećem mestu je Grčka sa 19 medalja.

Sanja Ristović u sedmoboju je zauzela treće mesto sa ukupno 4.518 bodova. a zatim je Amela Terzić osvojila još jednu zlatnu medalju u trci na 1.500 metara, pred punim stadionom i ogromnim ovacijama publike i prisutnih.

Teodora Simović bila je treća u trci na 5.000m sa rezultatom 17:46,92.

Branko Pauković osvojio je zlato u bacanju koplja sa daljinom od 75,82 metara. Momak koji se snažno borio dva dana u deset diciplina, Aleksandar Grnović osvojio je najsjajniju medalju sa 7.225 bodova. On je oborio nekoliko ličnih rekorda u ova dva dana, što mu je omogućilo da postane prvak Balkana.

U skoku udalj, Milici Gardašević je za tri centimetara izmaklo prvo mesto, te je ona sa daljinom od 6,48 metara zauzela drugu poziciju.

Na kraju takmičenja, mušta štafeta 4x400 metara osvojila je zlato, pošto je u trku zavrpila za tri minuta i 15, 92 sekunde.

Amela se na Kopaoniku sprema za London

Srpska atletičarka Amela Terzić startovaće takmičenje na Svetskom prvenstvu u Londonu prvog dana, 4. avgusta, a za ono što je čeka u prestonici Velike Britanije sprema se na Kopaoniku.

Terzićeva u Solentuni: Imam normu, ne jurim ništa

Atletičarka Srbije Amela Terzić takmičiće se u trci na 1.500 metara na Evropskom klasik mitingu u Solentuni, u Švedskoj.

Amela Terzić ispunila normu za SP u Londonu

Srpska atletičarka Amela Terzić pridružila se svetskoj eliti za London. Ona je na mitingu u Španiji uspela da pobedi u trci na 1500 metara i ispuni normu za Svetsko prvenstvo koje će se održati od 4. do 13. avgusta u Londonu.

Terzićeva u Uelvi juri 4:07,5

Srpska atletičarka Amela Terziić pokušaće da ostvari normu za Svetsko prvenstvo u trci na 1.500 metara u španskoj Uelvi.

Prvenstvo Srbije: Terzićeva i Salaški jure normu za SP

Na državnom prvenstvu za seniore, srpski atletičari pokušaće da se ostvare rezultate koji će im obezbediti plasman na Svetsko prvenstvo, koje će se ove godine održati u Londonu.

Sportske igre mladih: Amela i Saida sa najmlađima

Sportske igre mladih nastavile su svoju turneju po Srbiji. U prepunoj dvorani Pendik, atletičarka Amela Terzić i kik-bokserka Saida Bukvić svečano su otvorile Sportske igre mladih u Novom Pazaru.

Amela Terzić i i Elzan Bibić pobednici Ramazanske trke

Atletičari Amela Terzić i Elzan Bibić pobednici su Osamnaeste ramazanske trke.

Srpski atletičari na pripremama u domovini

Najbolji srpski atletičari se za predstojeću sezonu pripremaju na domaćem terenu. Ivana Španović će trenirati u Beogradu i Novom Sadu, dok je Asmir Kolašinac, posle operacije, krenuo sa radom u Sjenici.

EP: Amela osma u finalu

Srpska atletičarka Amela Terzić zauzela je danas osmo mesto u finalu trke na 1.500 metara na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Beogradu.

Terzićeva u finalu EP uz rekord: Bolje od očekivanog!

Srpska atletičarka Amela Terzić plasirala se u finale trke na 1.500 metara na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Beogradu.

Amela za SK: Ako žele da me pobede, moraju da se pomuče

Puna „Kombank arena“ daje joj verovatno i najveću motivaciju kada je u pitanju dosadašnji deo njene karijere. Iako u seniorskoj konkurenciji još nije potpuno zasijala, rezultati koje je ostvarila kao mlađa seniorka daju joj za pravo da se nada velikim uspesima.

Prvog dana dvoranskog EP osmoro Srba u "Areni"

Još manje od tri dana ostalo je do početka Evropskog prvenstva u dvorani, koje će od petka do nedelje biti održano u „Kombank areni“. Boje Srbije braniće 12 atletičara, a već prvog dana osmoro njih će se takmičiti.

Ivana predvodi 12 atletičara na dvoranskom EP

Srbiju će na predstojećem Evropskom dvoranskom prvenstvu u „Kombank areni“ predstavljati 12 atletičara. Šampionat ‚Starog kontinenta‘ na programu je od petka do nedelje.

Amela Terzić oborila rekord na 800 m

Amela Terzić oborila je novi nacionalni rekord Srbije, ona je ušla u istoriju trke na 800 metara u dvorani sa vremenom 2:03,27 minut