Izvor: Cameron Spencer, Getty Images
Atletika 11.08.2017 | 21:18

Ivana zbog broja ostala bez medalje!

Srpska atletičarka Ivana Španović nije uspela da osvoji medalju na Svetskom prvenstvu u Londonu, pošto je zauzela četvrto mesto. Ivana je u poslednjoj seriji skočila preko sedam metara, ali joj se otkačio broj i ostavio trag na 6,91 metara.

Ivana Španović

Izvor: Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images

Ivana je tri puta prestupila, a najbolji skok ostvarila je u drugoj seriji - od 6,96 metara. Zlato je osvojila Amerikanka Britni Riz skočivši 7,02 metara, a srebro je pripalo Darji Klišini, koja se takmiči pod neutralnom zastavom zbog suspenzije Rusiji. Bronzu je osvojila još jedna američka atletičarka Tijana Bartoleta, skokom od 6,97 metara, za centimetar dužim od Ivaninog najboljeg.

Španovićeva je na loš način započela finale na Olimpijskom stadionu, prestupivši u prvoj seriji. Međutim, sve je ispravila u drugoj seriji, kada je skočila 6.96 metara i za 18 centimetara sa čela pomerila Darju Klišinu.

U trećem pokušaju, Ivana nije uspela da nadmaši svoj prethodni skok, pošto je ’letela’ do 6.77 metara. Međutim, nekoliko minuta kasnije pretekla ju je Britani Ris, skočivši sedam metara, da bi srpska atletičarka potom ponovo prestupila.

Svojim skokom u petoj seriji, Klišina je pretekla Ivanu skokom od 7,02 metara, svojim drugim najboljim u karijeri. Usledio je novi prestup Španovićeve, da bi je u poslednjoj seriji pretekla Bartoleta, a Ivana na kraju skočila preko sedam metara, ali joj se broj otkačio i zvanični podaci pokazali su da je skočila 6,91 metara.

Ivana je na prethodnim Svetskim prvenstvima na otvorenom osvojila dve bronze – u Moskvi 2013. i Pekingu 2015. Upravo u Moskvi je započela svoj niz medalja na svim velikim takmičenjima, koji je završen u Londonu, a poslednja medalja joj je zlato na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Beogradu. Prošle godine, Španovićeva je donela Srbiji prvu olimpijsku medalju u atletici posle 60 godina osvojivši bronzu u Rio de Žaneiru.

Komentari (53)

Burnyak

Realno, tužan način da se ostane bez medalje, skok jeste bio pobednički, ali oprema nije, to je ono što vučemo za nama sve ove godine, repovi prošlosti, tragovi u pesku odela bitangi i prevaranata...

Odgovori 4 1

Мартин Тандари

hahahaha,citajuci komentare skontas koliko je narod u Srbiji blentav.Uvek neke teorije zavere,hahaha

Odgovori 5 3

Alex

Lafayette ga!

1 0

Ramil, Naim i Turska: Legenda o Džepnom Herkulesu

U opštem metežu nastalom kao posledica, ne baš tragičnog, ali svakako neočekivanog završetka karijere dvojice legendi atletike – Moa Faraha i Juseina Bolta, u drugom planu je ostala zlatna medalja turskog sprintera Ramila Gulijeva na nedavno završenom Svetskom prvenstvu u Londonu.

Španovićeva u Sportskoj komisiji IAAF

Srpska atletičarka Ivana Španović izglasana je za članicu sportske komisije Međunarodne atletske asocijacije (IAAF).

ASS: Na sud u Lozani za Ivaninu medalju

Predsednik Atletskog saveza Srbije Veselin Jevrosimović rekao je da će je sudija na Svetskom prvenstvu u Londonu video fantomski trag i da posle nije želeo da prizna grešku.

SP: Arevalo do zlata i najvećeg uspeha u karijeri

Kolumbijski atletičar Eider Arevalo osvojio je zlato u brzom hodanju u trci na 20 kilometara na Svetskom prvenstvu u Londonu.

Farah novinarima: Istorija ne laže

Britanski atletičar Mo Farah, koji je u subotu završio karijeru na stazi, pre nego što se u potpunosti koncentriše na maraton, napao je novinare, istakavši da su pojedini pokušali da unište njegova dostignuća.

SP: Jangova u trileru do zlata na 20km

Kineska atletičarka Đijaju Jang osvojila je zlato u brzom hodanju na 20 kilometara na Svetskom prvenstvu u Londonu.

SP: Enrikes i Dani rekordima do zlata na 50km

Portugalka Ines Enrikes i Francuz Joan Dani šampioni su sveta u brzom hodanju na 50 kilometara.

Dudaš: Trebalo je da se borim za medalju

Srpski desetobojac Mihail Dudaš istakao je da žali jer je zbog povrede morao da odustane od nadmetanja na Svetskom prvenstvu u Londonu.

Čavić: Ivana doživela veću nepravdu od mene

Nekadašnji srpski plivač Milorad Čavić smatra da je Ivani Španović napravljena veća nepravda nego njemu 2008. godine.

SP: Dudaš odustao zbog povrede na trci s preponama

Srpski atletičar Mihail Dudaš koji se na Svetskom prvensrtvu u Londonu takmiči u desetoboju, diskvalifikovan je u trci na 110 metara sa preponama, da bi potom odustao od takmičenja zbog bolova u nozi.

SP: Blejk neizvestan za finale 4x100

Jamajčanin Johan Blejk možda neće moći da pomogne svojim sunarodnicima da odbrane titulu šampiona sveta u disciplini 4x100 metara, pošto je prijavio zdravstveni problem medicinskoj ekipi, saopštio je trener Mauris Vilson.

Džonson: Kačenje brojeva? To je besmisleno

Ivana Španović je na bizaran način ostala bez medalje na Svetskom prvenstvu, što je pokrenulo brojne rasprave u svetu sporta.

Trener Obradović: Ivana bez dokaza ostala bez zlata

Goran Obradović, trener srpske atletičarke Ivane Španović, izjavio je da se na snimku ne vidi da je takmičarski broj ostavio trag u pesku, već da samo postoji distorzija peska.

Ivana: Ovo su normalne stvari u sportu

Srpska atletičarka Ivana Španović rekla je posle četvrtog mesta na Svetskom prvenstvu u Lonodnu da je imala mnogo problema tokom takmičenja, a osvrnula se kratko i na detalj zbog kojeg je ostala bez medalje.

Shipers odbranila zlato, Koburn iznenađujuća šampionka

Holandska atletičarka Dafne Shipers potvrdila je dominaciju na 200 metara osvojivši zlato na Svetskom prvenstvu u Londonu.

Žalba odbijena - Ivana ostaje četvrta

Atletski savez Srbije uložio je žalbu na rezultate finala u skoku udalj na Svetskom prvenstvu u Londonu u kojem je Ivana Španović zauzela četvrto mesto, ali ona izvesno nije uvažena, pošto je proglašenje pobednika u toj disciplini već održano.