Univerzijada: Amela Terzić u polufinalu na 800 metara

Amela Terzić se plasirala u polufinale discipline 800 metara na Univerzijadi u Tajpeju, pošto je u trećoj kvalifikacionoj grupi zauzela treće mesto.

Amela Terzić

Ian MacNicol/Getty Images

Novopazarka je pretrčala stazu za dva minuta, četiri sekunde i 51 stotinku, kao i drugoplasirana Mađarica Bjanka Keri, dok je pobednica Olga Ljakova iz Ukrajine bila četiri stotinke brža.

Najbolji rezultat u kvalifikacijama zabeležila je Kubanka Rouz Meri Almansa, koja je vremenom od 2:03,78 minuta trijumfovala u prvoj kvalifikacionoj grupi, dok je Terzićeva imala ukupno peto vreme.

Prva polufinalna trka na 800 metara, u kojoj će startovati Amela, zakazana je za četvrtak od 14.05 po srednjoevropskom vremenu. Predviđeno je da Amela Terzić u Tajpeju nastupi i u disciplini 1.500 metara.

Amela Terzić do novog državnog rekorda, Bibiću zlato

Srpska atletičarka Amela Terzić je samo nekoliko meseci posle povrede osvojila zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na Mitingu u Istanbulu, pritom postavivši novi državni rekord, koji sada iznosi 4:08.48 minuta.

U reprezentaciji Balkana petoro Srba

Čak petoro srpskih atletičara učestvovaće za reprezentaciju Balkana na takmičenju "DecaNation" 09.septembra u Francuskoj.

Univerzijada: Srbija u četvrtfinalu, 27 poena Đokovića

Univerzitetska košarkaška reprezentacija Srbije upisala je četvrti trijumf na Univerzijadi u Tajvanu i tako se plasirala u četvrtfinale, pošto je u petom kolu grupe A bila bolja od selekcije Tajvana 82:64 (19:14, 24:16, 19:12, 20:22).

Unverzijada: Delfini se plasirali u polufinale

Univerzitetska reprezentacija Srbije ponovo je savladala ekipu Mađarske na Univerzijadi u Tajpeju, ovoga puta u četvrtfinalu. Srpski reprezentativci izborili su plasman u polufinale pobedivši rezultatom 9:7.

Univerzijada: Tijana Bogdanović osvojila zlato!

Reprezentativka Srbije u tekvondou Tijana Bogdanović osvojila je zlatnu medalju na Univerzijadi u Tajpeju u kategoriji do 53 kg, savladavši u finalu Korejku Lim Geumbjeol rezultatom 15:13.

Univerzijada: Košarkaši Srbije savladali Mađarsku

Košarkaška univerzitetska reprezentacija Srbije savladala je reprezentaciju Mađarske rezultatom 70:62 (19:15, 11:12, 10:19, 30:16), u prvom kolu grupe A na Univerzijadi u Tajpeju.

Univerzijada: Srbi bolji od Mađara

Univerzitetska vaterpolo selekcija Srbije ostvarila je i drugu pobedu na turniru u Kineskom Tajpeju, pošto je savladala reprezentaciju Mađarske sa 8:4.

Amela Terzić bez polufinala

Srpska atletičarka Amela Terzić nije uspela da se plasira u polufinale trke na 1,500 metara na Svetskom prventstvu u atletici koje se održava u Londonu.

Terzićeva u Solentuni: Imam normu, ne jurim ništa

Atletičarka Srbije Amela Terzić takmičiće se u trci na 1.500 metara na Evropskom klasik mitingu u Solentuni, u Švedskoj.

Terzićeva u Uelvi juri 4:07,5

Srpska atletičarka Amela Terziić pokušaće da ostvari normu za Svetsko prvenstvo u trci na 1.500 metara u španskoj Uelvi.

Prvenstvo Srbije: Terzićeva i Salaški jure normu za SP

Na državnom prvenstvu za seniore, srpski atletičari pokušaće da se ostvare rezultate koji će im obezbediti plasman na Svetsko prvenstvo, koje će se ove godine održati u Londonu.

Sportske igre mladih: Amela i Saida sa najmlađima

Sportske igre mladih nastavile su svoju turneju po Srbiji. U prepunoj dvorani Pendik, atletičarka Amela Terzić i kik-bokserka Saida Bukvić svečano su otvorile Sportske igre mladih u Novom Pazaru.

Srpski atletičari na pripremama u domovini

Najbolji srpski atletičari se za predstojeću sezonu pripremaju na domaćem terenu. Ivana Španović će trenirati u Beogradu i Novom Sadu, dok je Asmir Kolašinac, posle operacije, krenuo sa radom u Sjenici.

Amela Terzić oborila rekord na 800 m

Amela Terzić oborila je novi nacionalni rekord Srbije, ona je ušla u istoriju trke na 800 metara u dvorani sa vremenom 2:03,27 minut