Univerzijada: Marija Vuković bez medalje u Tajpeju

Atletika 28. avg 201716:12 > 16:16
Atletski savez Srbije

Crna Gora se sa Univerzijade u Tajpeju vraća bez medalje.

Glavni adut i glavna uzdanice, ekspedicije koju je činilo šest članova, Marija Vuković osvojila je četvrto mesto u skoku u vis sa preskočenih 188 centimetara. Marija, koja je finale izborila sa 175 centimetara bila je četvrta kao i pre dve godine na Univerzijadi u Gvandžuu.

Zlato je osvojila Ukrajinka Oksana Okunijeva sa preskočenih 197 centimetara, srebro je pripalo njenoj sunarodnici Irini Geraščenko, koja je preskočila 191, dok je sa istom visinom do bronze došla Litvanka Airine Palsite.

Od ostalih učesnika najbolji rezultat je ostvario bacač kugle Tomaš Đurović koji je bio 10. Džudisti Balša Simonović, Ivanja Šunjević, Lazar Daković i Jovana NIkić su takmičenje završili u ranoj fazi, bez prilike da se umešaju u borbe za madalje.

Marija Vuković je svojevremeno osvojila zlato i srebro na svetskim prvenstvima za juniore, uz četiri zlatne medalje sa Igara malih zemalja. Ove godine je osvojila srebro na Balkanskom šampionatu u dvorani u Beogradu, a zatim na istom mestu bila 17. na Evropskom šampionatu.

Marija Vuković je branila ugled Crne Gore na Svetskom prevenstvu u Londonu, ali sa preskočenih 185 centimetara nije stigla do finala. Marija Vuković je državna rekorderka Crne Gore sa rezultatom 194, a najbolji rezultat ove sezone je preskočenih 191 santimetara.