Dan Mullan/Getty Images

Atletika

21.07.2018 | 23.52 > 23:53

Marija Vučenović 11. putnica za EP

Srpska atletičarka Marija Vučenović ispunila je normu za Evropsko prvenstvo u Berlinu u bacanju koplja.

Marija Vučenović

Atletski savez Srbije

Vučenovićeva je do norme došla na Balkanskom porvenstvu u Staroj Zagori bavicši koplje 60,60 metara. Ona je to učinila u poslednjoj, šestoj seriji.

Na taj način, Marija je postala 11. član srpskog tima za Šampionat ‚Starog kontinenta‘.

Još jedno zlato na Balkanskim igrama Srbiji je doneo Emir Bekrić u trci na 400 metara sa preponama svojim novim najboljim rezultatom sezone –od 51.05 sekune. Prvu seniorsku zlatnu balkansku medalju osvojio je Elzan Bibić u trci na 1.500 metara rezultatom 3:43.37 minuta. Teodora Simović je takođe postala šampionka Balkana u trci na 3.000 metara u vremenu od 9:30.36 minuta.

Strahinja Jovančević osvojio je srebro u skoku udalj daljinom od 7,70 metara. Još jedno drugo mesto pripalo je Tamari Salaški u trci na 400 metara u vremenu od 52.26 sekunde.

Belgijanac i Beloruskinja šampioni Evrope u maratonu

Belgijski atletikar Kun Nert osvojio je titulu u maratonu na Evropskom prvenstvu u Berlinu, usput postavivši novi rekord šampionata.

EP: Novo zlato za Stefanidi, Hermanovoj foto-finiš

Grčka atletičarka Ekaterini Stefanidi obeležila je dan na Evropskom prvenstvu u Berlinu trijumfom u skoku s motkom.

Samac bez finala u Berlinu

Srpski bacač koplja Vedran Samac nije uspeo da se plasira u finale Evropskog prvenstva u Berlinu, pošto je u kvalifikacijama zauzeo 18. mesto.

I Kolašinac potvrdio normu za Berlin

Srpski atletičar Asmir Kolašinac potvrdio je svoje mesto na Evropskom prvenstvu u Berlinu bacivši kuglu 20,48 metara na Međunarodnom mitingu u Sarajevu.

Amela Terzić potvrdila normu za EP

Srpska atletičarka Amela Terzić izborila je mesto na Evropskom prvenstvu u Berlinu u disciplini 1.500 metara potvrdivši normu na mitingu u španskoj Uelvi.

Amela za SK: adidas mi je spasao noge

Naglašava da ni na jedno takmičenje ne želi da ide nespremna. Zbog toga se posle krize koju je imala u potpunosti koncentrisala na mitinge na kojima bi mogla da izbori normu za Evropsko prvenstvo, a potom će sve svoje misli okrenuti ka Berlinu.

Relerova noć za pamćenje u Judžinu

Nemac Tomas Reler trijumfovao je u bacanju koplja na mitingu Dijamantske lige u Judžinu rekordnim hicem ikada viđenim na „Hejvord fildu“.

Zarić prvak sveta u bacanju koplja!

Srpski paraatletičar Miloš Zarić osvojio je zlatnu medalju u bacanju koplja na Svetskom prvenstvu u Londonu.