Posle 18 godina pao nacionalni rekord u štafeti

Atletika 22. jul 201815:06 > 15:08
Atletski savez Srbije

Srpske atletičarke Maja Ćirić, Tamara Salaški, Zorana Barjaktarović i Bojana Kaličanin postavile su novi državni rekord u štafeti 4x400 metara.

Njih četiri su to učinile na Balkanskom prvenstvu u Staroj Zagori, na kojem su osvojile zlato, a rekord sada iznosi 3:34.64 minuta. Prethodni rekord je na snazi bio punih 18 godina, a nadmašen je za 72 stotinke.

Rekord je oborila i Anja Lukić, ali juniorski, na 100 metara sa preponama, u vremenu od 13.57 sekundi, što joj je bilo dovoljno za osmo mesto.

Prvak Balkana postao je Vedran Samac koji je bacio koplje 76,88 metara. Dragana Tomašević osvojila je zlatnu medalju u bacanju diska rezultatom 60.19 metara. eodora Simović osvojila je drugo zlato, pošto je istrčala 5.000 metara u vremenu 16:41.80 minuta. Elzan Bibić je i drugog dana bio najbrži, a u trci na 3.000 metara pobedio je rezultatom 8:15.06 metara. Srpski višebojac Aleksandar Grnović osvojio je treće mesto sa ukupno osvojenih 7.165 bodova.

Reprezentacija Srbije je na Balkanskom prvenstvu osvojila osam zlata, dva srebra i dve bronze.