SK

Atletika

21.02.2019 | 01.35 > 01:39

Spremni za EP: Terzićeva i Bibić najbolji u Beogradu

Srpska atletičari Amela Terzić i Elzan Bibić trijumfovali su u trkama na 1.500 metara u ženskoj i muškoj konkurenciji na Serbian openu u Beogradu.

Amela Terzić

Joosep Martinson/Bongarts/Getty Images

Terzićeva je napravila dobru uvertiru pred Evropsko dvoransko prvenstvo u Glazgovu, pošto je trku u atletskoj dvorani na Banjici završila za 4:20.71. Iza nje su završile Rumnka Florina Pjerdevara sa 4:23.07 i Mađarica Boglarka Mogor sa 4:32.53.

I Elzan Bibić je ostvario zapažen rezultat. Novopazarski atletičar je bio najbrži u muškoj konkurenciji uz vreme 3:43.22, ostavivši iza sebe Danca Nika Jensena (3:43.48). Bibić je dobar deo trke bio na drugoj poziciji, ali je u poslednjih 100 metara dodao gas i slavio.

Kad je reč o skoku udalj, Strahinja Jovančević je bio najbolji sa 7.85, ispred Šveđanina Mičela Torneusa (7.67) i Hrvata Dina Pervana (7.61).

Evropsko prvenstvo u Glazgovu održava se od prvog do trećeg marta, a posebna pažnja biće usmerena ka Ivani Španović, koja će braniti zlato u skoku udalj.

Bibiću srebro na EP u krosu

Srpski atletičar Elzan Bibić osvojio je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u krosu, koje je održano u Lisabonu.

Bibić bronzani na EP za mlađe seniore

Elzan Bibić, 20-godišnji reprezentativac Srbije, osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore (do 23 godine) u švedskom Jevleu.

Elzan Bibić u finalu Evropskog Prvenstva

Srpski atletičar Elzan Bibić uspeo je da izbori svoje mesto u finalu Evropskog prvenstva za mlađe seniore. On je trku na 1500m istrčao za 3:47,61 minut i pobedio u svojoj grupi, dok je u ukupnom plasmanu njegov rezultat osmi.

Elzan Bibić u Hengelu na tri i po sekunde do Korice

Elzan Bibić, 19-godišnji reprezentativac Srbije, osvojio je 10. mesto u trci na 5,000 metara na čuvenom mitingu u holandskom Hengelu, uz najbolji rezultat u karijeri, koji sada iznosi 13 minuta, 34 sekunde i 99 stotinki.

Zvezdini momci i dame ostali u B grupi KEŠ

Atletičari Crvene zvezde osvojili su peto, a atletičarke četvrto mesto na Kupu šampiona za seniore u okviru B grupe u Tampereu (Finska), što im nije donelo željeni plasmani u viši (elitni) rang takmičenja.

Mjur dominantna i na 1.500m, Amela deveta

Srpska atletičarka Amela Terzić nastupila je u finalu dvoranskog Evropskog prvenstva u Glazgovu u trci na 1.500 metara i zauzela poslednje, deveto mesto. Zlato je osvojila domaća takmičarka Lora Mjur.

EP: Amela Terzić u finalu na 1.500 metara

Srpska atletičarka Amela Terzić plasirala se u finale na 1.500 metara na Evropskom šampionatu u dvorani u Glazgovu.

EP: Kolašinac i Bibić bez finala

Srpski reprezentativac Asmir Kolašinac nije se plasirao u finale Evropskog prvenstva u dvorani u Glazgovu, pošto je u kvalifikacijama u bacanju kugle osvojio 13. mesto.

Amela Terzić do novog državnog rekorda, Bibiću zlato

Srpska atletičarka Amela Terzić je samo nekoliko meseci posle povrede osvojila zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na Mitingu u Istanbulu, pritom postavivši novi državni rekord, koji sada iznosi 4:08.48 minuta.

Bibiću evropska bronza u krosu

Srpski atletičar Elzan Bibić zauzeo je treće mesto na Evropskom prvenstvu u krosu koje je održano u Tilburgu.

Bibić je novi juniorski rekorder na 1.500 m

Mladi srpski atletićar Elzan Bibić postavio je novi juniorski državni rekord na 1.500 metara, pošto je na Hanžekovićevom memorijalu u Zagrebu trku završio rezultatom 3:37,79.

EP: Terzićeva bez finala na 1.500

Srpska atletičarka Amela Terzić nije uspela da se plasira u finale Evropskog prvenstva u trci na 1.500 metara.

Terzić: Važan je prvi krug; Topić: Zvezde me motivišu

Srpska atletičarka Amela Terzić izjavila je da se, uprkos napornoj sezoni, nada dobrom rezultatu na predstojećem Evropskom prvenstvu.

Posle 18 godina pao nacionalni rekord u štafeti

Srpske atletičarke Maja Ćirić, Tamara Salaški, Zorana Barjaktarović i Bojana Kaličanin postavile su novi državni rekord u štafeti 4x400 metara.

Bibić novim ličnim rekordom do šestog mesta na svetu

Srpski atletičar Elzan Bibić osvojio je šesto mesto u trci na 1500 metara na juniorskom šampionatu sveta u finskom Tampereu.

U20 SP: Bibić u finalu na 1.500m

Mladi srpski atletičar Elzan Bibić plasirao se u finale Svetskog prenstva za starije juniore u Tampereu u disciplini na 1.500 metara.