SK

Atletika

01.03.2019 | 14.42

EP: Kolašinac i Bibić bez finala

Srpski reprezentativac Asmir Kolašinac nije se plasirao u finale Evropskog prvenstva u dvorani u Glazgovu, pošto je u kvalifikacijama u bacanju kugle osvojio 13. mesto.

asmir kolašinac

Alexander Hassenstein Getty Images Sport

Kolašinac je ostvario rezultat 19,82 metara, što je više od metar ispod kvalifikacione norme (20,90).

Boskanskohercegovački predstavnik u ovoj disciplini Mesut Pezer imao je najbolji rezultat u kvalifikacijama od 21,08 metara.

Do finala nije došao ni srpski predstavnik Elzan Bibić u trci na 1.500 metara. Mladi srpski atletičar zauzeo je 13. mesto u ukupnom plasmanu (3:47,94).

On je osvojio je treće mesto u svojoj grupi, a prema propozicijamoa samo po dvojica iz svake od tri grupe prolazili su dalje, a još trojica na osnovu rezultata.

U polufinalu na 400 metara se nije našla srpska atletičarka Maja Ćirić, pošto je u svojoj grupi ostvarila vreme 53.73 i na kraju bila ukupno 28.

Komentari (4)

Ljubinka Sine

Dok je nama Jevrosimovica od srpske atletike nema nista.

Odgovori 2 3

Goran NS

da li je IKO ocekivao finale od Kolasinca?

Odgovori 13 2

Koka

Asmire, vreme je za penziju !!!

Odgovori 14 2

Svetska kugla na Banjici – Mihaljević do 21,86 metara

Pred nešto manje od hiljadu gledalaca u atletskoj dvorani na Banjici, sinoć je održan peti miting pod nazivom „Otvoreno prvenstvo Srbije” (Serbian Open Indoor Meeting). Uz učešće 120 takmičara iz 20 zemalja, postignuto je nekoliko sjajnih rezultata.

Bibiću srebro na EP u krosu

Srpski atletičar Elzan Bibić osvojio je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u krosu, koje je održano u Lisabonu.

Bacač kugle Armin Sinančević u finalu SP i na OI!

Reprezentativac Srbije u atletici Armin Sinančević plasirao se u finale bacanja kugle na Svetskom prvenstvu u Dohi.

Kolašinac skroman pred nastup na SP, ali se nada finalu

Srpski atletičari već nekoliko dana su u Dohi i pokušavaju da se priviknu na vremenske uslove pred nastupe na Svetskom prvenstvu.

Dve osobe optužene za napad na Ozila i Kolašinca

Pred sudom će se naći Ešli Smit i Džordan Nortover koji su optuženi za napad na dvojicu igrača Arsenala, saopštila je policija Londona.

Kuglaši u centru pažnje regiona u Dohi

Svetska atletska federacija (IAAF), objavila je preliminarne liste za Svetsko prvenstvo u Dohi, koje će se održati od 27. septembra do 6. oktobra.

I Kolašinac predstavlja Srbiju na SP u Dohi

Bacač kugle Asmir Kolašinac treći je takmičar koji će predstavljati našu zemlju na Svetskom prvenstvu koje će biti održano u Dohi od 27. septembra do 6. oktobra.

Bibić bronzani na EP za mlađe seniore

Elzan Bibić, 20-godišnji reprezentativac Srbije, osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore (do 23 godine) u švedskom Jevleu.

Elzan Bibić u finalu Evropskog Prvenstva

Srpski atletičar Elzan Bibić uspeo je da izbori svoje mesto u finalu Evropskog prvenstva za mlađe seniore. On je trku na 1500m istrčao za 3:47,61 minut i pobedio u svojoj grupi, dok je u ukupnom plasmanu njegov rezultat osmi.

Elzan Bibić u Hengelu na tri i po sekunde do Korice

Elzan Bibić, 19-godišnji reprezentativac Srbije, osvojio je 10. mesto u trci na 5,000 metara na čuvenom mitingu u holandskom Hengelu, uz najbolji rezultat u karijeri, koji sada iznosi 13 minuta, 34 sekunde i 99 stotinki.

Srbija sa 10 atletičara u Glazgovu

Atletsku reprezentaciju Srbije na predstojećem Evropskom dvoranskom prvenstvu u Glazgovu predstavljaće 10 takmičara, po pet u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Spremni za EP: Terzićeva i Bibić najbolji u Beogradu

Srpska atletičari Amela Terzić i Elzan Bibić trijumfovali su u trkama na 1.500 metara u ženskoj i muškoj konkurenciji na Serbian openu u Beogradu.

Amela Terzić do novog državnog rekorda, Bibiću zlato

Srpska atletičarka Amela Terzić je samo nekoliko meseci posle povrede osvojila zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na Mitingu u Istanbulu, pritom postavivši novi državni rekord, koji sada iznosi 4:08.48 minuta.

Bibiću evropska bronza u krosu

Srpski atletičar Elzan Bibić zauzeo je treće mesto na Evropskom prvenstvu u krosu koje je održano u Tilburgu.

Bibić je novi juniorski rekorder na 1.500 m

Mladi srpski atletićar Elzan Bibić postavio je novi juniorski državni rekord na 1.500 metara, pošto je na Hanžekovićevom memorijalu u Zagrebu trku završio rezultatom 3:37,79.

Kolašinac: Bio sam katastrofalan, veliki udarac za mene

Srpski bacač kugle Asmir Kolašinac nije uspeo da se plasira u finale Evropskog prvenstva u Berlinu, a posle nastupa na šampionatu Starog kontinenta rekao je da je nezadovoljan prikazanim.