Ian Gavan/Getty Images

Atletika

12.07.2019 | 20.09 > 20:10

EP: Kristina Rakočević šesta, zlato za Mariju Tolj

Crnogorska reprenzetativka i rekorderka u bacanju diska Kristina Rakočević osvojila je šesto mesto na Evropskom šampionatu za atletičare do 23 godine koje se održava u Švedskoj. Zlato je pripalo Mariji Tolj iz Hrvatske.

ASCG

Svojevremeno juniorska šampionka planete, koja je prošle sezone debitovala u seniorskoj konkurenciji, uspešno je prebrodila kvalifikacije. Kristina Rakočević je ostvarila sjajan rezultat – 55.52.

Kristina je sa najboljim rezultatom u ovoj sezoni stigla do finala i prilike da se bori za medalju. Dala je sve od sebe, disk je uspela da baci 54.43 metra što je bilo dovoljno za šesto mesto u paklenoj konkurenciji.

Najbolji rezultat u kvalifikacijama ostvarila je Hrvatica Marija Tolj koja je disk bacila 60.25 metara, a zatim je briljirala u finalu i do zlatnog odličja stigla sa fenomenalnih 62.76.

Srebrnu medalju je osvojila Aleksandra Emilijanov iz Rumunije sa 57.30, dok je bronzano odličje pripalo Nemici Anini Brandenburg sa rezultatom 56.52.