Getty Image/Adam Nurkiewicz

Atletika

16.07.2019 | 15.43

Vraća se na stazu posle teške saobraćajne nesreće

Sprinter Džejms Elington nastupiće na ovogodišnjem London Gran Priju, što će biti njegov prvi takmičarski nastup od kako je doživeo tešku saobraćajnu nesreću.

James Ellington

Photo by Ian MacNicol/Getty Images

Elington je doživeo tešku saobraćajnu nesreću 2017. godine dok je vozio motor na trening kampu na Tenerifima, a iz suprotnog smera je naišao automobil. Sa njim se u tom trenutku nalazio i njegov klupski kolega Najdžel Levin, a 31-godišnji sprinter je polomio obe noge i doživeo frakturu očne duplje.

"Verovali ili ne, još nisam trčao preko 60 metara brzo, što je ludo. Ne očekujem da trčim nešto prebrzo, ali sama činjenica da se vraćam na stazu je veliki uspeh", izjavio je Elington.

Elington je verovao da će uspeti da se vrati na stazu.

"Na početku sam mislio 'ukoliko zadržim nogu, onda ću se sigurno vratiti', u suprotnom bih se takmičio u paraolimpizmu", rekao je Elington.

Britanac je dva puta osvojio zlatne medalje na Evropskom prvenstvu kao član britanske štafete 4x100 metara, 2014. u Cirihu i 2016. u Amsterdamu.

SP: Zlata za Dinu, Pavela i Grenta šestog dana

Britanska sprinterka Dina Ešer-Smit osvojila je zlatnu medalju šestog dana Svetskog prvenstva u Dohi u sredu i tako postala prva Britanka koja je došla do pobedničkog mesta u sprinterskoj disciplini na nekom velikom takmičenju.

Prvak sveta Kolman o dopingu: Sve radim po propisima

Američki spritner Kristijan Kolman osvojio je zlatnu medalju u finalu trke na 100 metara na Svetskom prvenstvu u Dohi, a po osvajanju velike titule govorio je o kritikama na svoj račun nakon brojnih problema sa antidoping pravilima.

Dva srebra i bronza za Crnu Goru u Bugarskoj

Kristina Rakočević, izuzetno talentovana devojka iz Crne Gore, osvojila je srebrnu medalju na Balkanskom šampionatu u Bugarskoj. Isto odličje je osvojio i Danijel Furtula, dok je Marija Vuković stigla do bronzane medalje.

Ruska atletičarka pronađena mrtva

Ruska atletičarka Margarita Plavunova pronađena je mrtva pored puta u mestu Mošansk.

Slađana Perunović neuhvatljiva u Danilovgradu

Počelo je pojedinačno prvenstvo Crne Gore za atletičara, a prvi dan u Danilovgradu, obeležila je fenomenalna Slađana Perunović.

Atletičari čuvaju dva mesta za Paraolimpijske igre

Atletska paraolimpijska reprezentacija Crne Gore će tokom vikenda nastupiti na međunarodnom Grand pri mitingu u italijanskom Grosetu.

Trkač i njegov pas postavili novi svetski rekord

Trkač Den Vehant i njegov pas Odesa postavili su novi svetski rekord kada je u pitanju trčanje na milju.

Neverovatnim skokom do pobede na 400 metara! (VIDEO)

Neverovatnim 'skokom' u pobedu, američki student Infinite Taker osvojio je zlatnu medalju na trci 400 metara sa preponama, a slika iz SAD obišla je svet.