Malešević do srebra na EP U20

Atletika 20. jul 201919:15 > 19:23
Atletski savez Srbije

Srpski atletičar Miloš Malešević osvojio je srebrnu medaju na Evropskom prvenstvu za starije juniore u trci na 3000m.

Nakon osvojenih bronzanih medalja na EP U23 Milice Gardašević i Elzana Bibića, Malešević je Srbiji doneo i srebro.

On je postao vicešampion Evrope u konkurenciji starijih juniora u trci na 3000m. Miloš je ovu deonicu prešao za 8:16,68, što mu je ujedno i novi lični rekord.

Veoma sam zadovoljan i srećan. Trku sam od početka kontrolisao i držao sve pod kontrolom. Nadao sam se zlatu, ali za dlaku mi je izmaklo“, rekao je Malešević.

U finalu trke na 400 metara Boško Kijanović je zauzeo sedmo mesto sa novim državnim rekordom, koji sada iznosi 46.50 sekundi. Svoj lični rekord mladi as Partizana popravio je za čak 58 stotinki.

U kvalifikacijama troskoka Dimitrije Novaković je zauzeo 17. mesto sa 14.96 metara. Za finale je bio potreban skok od 15.18.

Tihomir Đorđević je u polufinalnoj trci na 400m s preponama istrčao svoj lični rekord 51.66s i sa četvrtim rezultatom došao do finala u ovoj diciplini. Finale je na programu u nedelju od 12 časova i 20 minuta.

U nedelju je na programu i finale u skoku u vis od 16 časova.