Getty Image/Adam Nurkiewicz

Atletika

28.07.2019 | 11.30 > 11:33

Slađana Perunović neuhvatljiva u Danilovgradu

Počelo je pojedinačno prvenstvo Crne Gore za atletičara, a prvi dan u Danilovgradu, obeležila je fenomenalna Slađana Perunović.

Slađana Perunović

ASCG

Ućešće je uzelo preko 100 atletičara iz 18 klubova, a devojka iz Nikšića koja je vlasnica državnih rekorda od 800 metara do maratona, koja je dva puta učestvovala na Olimpijskim igrama i trenutno kao primarni cilj ima plasman na Igre u Japanu, koja je osvojila devet medalja na Igrama malih zemalja, kolekciju odličja je upotpunila sa dva zlata i jednom srebrnom medaljom.

U samo jednom danu, Slađana je uspela da trijumfuje na 3.000 metara i na 5.000 metara, a srebro je osvojila u disciplini 400 metara. Na osnovu ostvarenih rezultata i forme koju je pokazala, Slađana Perunović nije daleko od plasmana na treće uzastopne Olimpijske igre, naprotiv.

Najviše medalja prvog dana osvojili su atletičari AK “Lovćen” i AK” Rudar” po sedam medalja, slede atletičari AK “Tara” sa šest medalja.

ASCG

Na takmičenju su postavljena tri rekorda Crne Gore: Nemanja Madžgalj, član AK “Orion” postavio rekord za cicibane na 400 metara sa rezultatom 1:14,70. Ana Bošković, članica AK “Tara” rekord za juniorke i seniorke u bacanju kladiva sa rezultatom 48,67m; Milivoje Pajović, član AK “Orion”, record za mlađe pionire u bacanju koplja sa rezultatom 39,54.

Ispred ASCG takmičenju su prisustvovali predsjednik Gojko Banjević, sekretar Milan Madžgalj i selektor reprezentacije Osman Erović. Državno prvenstvo se nastavlja i završava u nedelju.