Getty Image/Adam Nurkiewicz

Atletika

03.10.2019 | 00.54 > 00:58

SP: Zlata za Dinu, Pavela i Grenta šestog dana

Britanska sprinterka Dina Ešer-Smit osvojila je zlatnu medalju šestog dana Svetskog prvenstva u Dohi u sredu i tako postala prva Britanka koja je došla do pobedničkog mesta u sprinterskoj disciplini na nekom velikom takmičenju.

Dina Ešer-Smit

Richard Heathcote/Getty Images

Britanka je došla do nacionalnog rekorda i zlatne medalje vremenom 21,88 sekundi. Za njom su na cilj stigle Britani Braun iz SAD i predstavnica Švajcarske Mudžinga Kambundži.

Nemam reči. Sanjala sam i ovo se ispunilo. Mislim da i dalje nisam skroz svesna svega“, rekla je 23-godišnja Ešer-Smit.

Zlatnu medalju u bacanju kladiva u muškoj konkurenciji osvojio je Poljak Pavel Fajdek, koji je hicem od 80,50 metara iza sebe ostavio Francuza Kventina Bigoa i Mađara Bensea Halasa.

Amerikanac Grent Holovej postao je svetski šampion u trci 110 metara sa preponama pošto je bio brži od Sergeja Šubenkova koji je osvojio srebro i „bronzanog“ Paskala Marino-Lagarda.

Srpska bacačica diska Dragana Tomašević se nije kvalifikovala za finale te discipline.