Getty Image/Adam Nurkiewicz

Atletika

08.12.2019 | 16.23 > 16:25

Bibiću srebro na EP u krosu

Srpski atletičar Elzan Bibić osvojio je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u krosu, koje je održano u Lisabonu.

Elzan Bibić

Atletski savez Srbije

Elzan Bibić

Bibić se prvi put u karijeri takmičio u konkurenciji mlađih seniora na 8km i tu deonicu istrčao je za 24 minuta i 25 sekundi.

Prvi je kroz cilj prošao Džimi Gresije iz Francuske sa 24:17, dok je treće mesto osvojio Abdesamad Oukhelfen iz Španije (24:34).

"Ova medalja je kruna moje sezone. Dugo sam se pripremao za šampionat Evrope, došao sam sa namerom da osvojim medalju i u tome sam uspeo. Želeo bih da se zahvalim svom treneru Rifatu Zilkiću, celom timu koji me podržava i Atletskom savezu Srbije, koji je uz mene", rekao je Bibić posle trke.

U konkurenciji takmičara do 23 godine učestvovalo je 85 atletičara.

Komentari (4)

Komsija

Hvala ti majstore!!! Veliki uspeh, medalja k'o kuca velika!!!

Odgovori 3 0

99%

Svaka cas decku i trenerima, kako ljudi rade svaki dan, u kakvi uslovi...bravoooo!

Odgovori 4 0

Biba

Neverovatno koliki procenat uspešnih atletičara iz tog kraja

Odgovori 20 1

Istorijski dan za srpsku atletiku - Beograd domaćin SP

Nakon organizacije Evropskog prvenstva u krosu 2013. godine i Evropskog prvenstva u dvorani 2017. godine, Srbija će biti domaćin Svetskog dvoranskog prvenstva u atletici.

Javni čas Ivane Španović i oduševljeni osnovci

Srpska atletičarka Ivana Španović održala je javni čas đacima beogradske Osnovne škole „Mladost“ u okviru projekta „Brzinom do zvezda“ Atletskog saveza Srbije i kompanije Telenor.

I Kolašinac predstavlja Srbiju na SP u Dohi

Bacač kugle Asmir Kolašinac treći je takmičar koji će predstavljati našu zemlju na Svetskom prvenstvu koje će biti održano u Dohi od 27. septembra do 6. oktobra.

Malešević do srebra na EP U20

Srpski atletičar Miloš Malešević osvojio je srebrnu medaju na Evropskom prvenstvu za starije juniore u trci na 3000m.

Bibić bronzani na EP za mlađe seniore

Elzan Bibić, 20-godišnji reprezentativac Srbije, osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore (do 23 godine) u švedskom Jevleu.

Elzan Bibić u finalu Evropskog Prvenstva

Srpski atletičar Elzan Bibić uspeo je da izbori svoje mesto u finalu Evropskog prvenstva za mlađe seniore. On je trku na 1500m istrčao za 3:47,61 minut i pobedio u svojoj grupi, dok je u ukupnom plasmanu njegov rezultat osmi.

Elzan Bibić u Hengelu na tri i po sekunde do Korice

Elzan Bibić, 19-godišnji reprezentativac Srbije, osvojio je 10. mesto u trci na 5,000 metara na čuvenom mitingu u holandskom Hengelu, uz najbolji rezultat u karijeri, koji sada iznosi 13 minuta, 34 sekunde i 99 stotinki.

Zvanično: Srbija kandidat za organizaciju SP u dvorani

Evropska atletska federacija nominovala je Srbiju za organizaciju Svetskog dvoranskog prvenstva 2022. godine.

EP: Kolašinac i Bibić bez finala

Srpski reprezentativac Asmir Kolašinac nije se plasirao u finale Evropskog prvenstva u dvorani u Glazgovu, pošto je u kvalifikacijama u bacanju kugle osvojio 13. mesto.

Spremni za EP: Terzićeva i Bibić najbolji u Beogradu

Srpska atletičari Amela Terzić i Elzan Bibić trijumfovali su u trkama na 1.500 metara u ženskoj i muškoj konkurenciji na Serbian openu u Beogradu.

Amela Terzić do novog državnog rekorda, Bibiću zlato

Srpska atletičarka Amela Terzić je samo nekoliko meseci posle povrede osvojila zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na Mitingu u Istanbulu, pritom postavivši novi državni rekord, koji sada iznosi 4:08.48 minuta.

Španovićeva ponovo pred beogradskom publikom

Atletski savez Srbije saopštio je da će najbolja srpska atletičarka Ivana Španović ponovo skakati pred beogradskom publikom.

Bibiću evropska bronza u krosu

Srpski atletičar Elzan Bibić zauzeo je treće mesto na Evropskom prvenstvu u krosu koje je održano u Tilburgu.

Epilog skandala u Mitrovici: Sudije suspendovane

Atletski sudija Zoran Kresojević suspendovan je na dve godine, a njegov kolega Dragan Sekulić će van "kraljice sportova" morati da provede šest meseci, epilog je skandala oko merenja rezultata bacača koplja Vedrana Samca na mitingu u Sremskoj Mitrovici.

Bibić je novi juniorski rekorder na 1.500 m

Mladi srpski atletićar Elzan Bibić postavio je novi juniorski državni rekord na 1.500 metara, pošto je na Hanžekovićevom memorijalu u Zagrebu trku završio rezultatom 3:37,79.

ASS: Prevaranti odlazite iz atletike

Predsednik Atletskog saveza Srbije Veselin Jevrosimović se oglasio posle skandaloznog događaja, koji je potresao srpsku atletiku. Srpski bacač koplja Vedran Samac je navodno postavio novi državni rekord, ali je utvrđeno da je bilo nepravilnosti.