ASCG: Najbolji su Danijel Furtula i Marija Vuković

Danijel Furtula i Marija Vuković najbolji su atletičari Crne Gore u 2019. godini, odlučio je Upravni odbor Atletskog saveza.

Marija Vuković

Paul Gilham, Getty Images Sport

Furtula je ove godine osvojio 18. mesto u bacanju diska na Svetskom prvenstvu u Dohi sa rezultatom 62,12 metara. Član AK Nikšić ispunio je normu za Evropsko prvenstvo u Parizu 2020. godine (norma je 63,50), bio je drugi u bacanju diska na Balkanskom prvenstvu u Pravecu (62,93), dok je osvojio zlatnu medalju na Igrama malih zemalja Evrope sa novim rekordom (64,15). Jako je blizu plasmana na Olimpijske igre.

Marija Vuković bila je 18. u skoku u vis na Svetskom prvenstvu u Dohi, osvojila je 13. mesto na šampionatu Evrope za seniore u dvorani. Članica Lovćena bila je srebrna u skoku u vis na prvenstvu Balkana u dvorani, a osvojila je zlatnu medalju na Igrama malih zemalja.

Najbolji juniori u 2019. godinu su Risto Drobnjak iz bjelopoljskog Jedinstva i Ana Bošković iz mojkovačke Tare, a mlađi juniori Ognjen Vojvodić iz Mornara i članica Tare, Irena Bošković.

Za najbolje pionire proglašeni su članovi beranskog Lima, Ognjen Marsenić i Maša Bubanja i Mare Jablan iz Lovćena. Najbolji veteran je Lazar Sekulić.

Specijalna priznanja za ostvarene rezultate u ovoj godini dobiće Ljiljana Matović, Darko Pešić, Kristina Rakočević, Tomaš Đurović, Slađana Perunović i Edin Erović. Upravni odbor je posebnim priznanjima nagradio i Darinku Đuričković, Amira Papazija i Dragoljuba Koprivicu.

Kup Istanbula: Bronzana medalja za Mariju Vuković

Crnogorska atletičarka i rekorderka u skoku u vis Marija Vuković osvojila je bronzanu medalju na međunarodnom mitingu “Kup Istanbula 2020” na kojem je nastupilo oko 300 takmičara iz preko 35 država sveta.

BŠ: Marija Vuković osvojila srebrnu medalju

Marija Vuković osvojila je srebnu medalju na Balkanskom šampionatu u atletici koje je održano u Istanbulu.

Furtula za SK: Baciću disk do Tokija

Danijel Fartula je posle Svetskog prvenstva u Dohi napravio malu pauzu, a zatim počeo sa žestokim pripremama kako bi u godini koja je nedavno počela ostvario san i izborio plasman na treće uzastopne Olimpijske igre.

SP: Danijel Furtula zbog prestupa ostao bez finala

Danijel Furtula nije uspeo da izbori plasman u finale Svetskog prvenstva. Rekorder Crne Gore u bacanju diska završio je takmičenje sa rezultatom 62.12, ali i te kako ima za čim da žali.

SP: Vuković bez finala, Šimić među odabranima

Marija Vuković, državna rekorderka Crne Gore u skoku u vis, nije uspela da izbori plasman u veliko finale SVetskog prvenstva.

Danijel Furtula – Veliki povratak otpisanog

Danijel Furtula, atletičar Crne Gore, sigurno bi dobio jednu od glavnih uloga u legendarnoj seriji “Povratak otpisanih”, kada bi se serijal nastavio.

Dva srebra i bronza za Crnu Goru u Bugarskoj

Kristina Rakočević, izuzetno talentovana devojka iz Crne Gore, osvojila je srebrnu medalju na Balkanskom šampionatu u Bugarskoj. Isto odličje je osvojio i Danijel Furtula, dok je Marija Vuković stigla do bronzane medalje.

Marija Vuković i Danijel Furtula idu u Katar

Ugled Crne Gore na Svetskom prvenstvu u atletici, koje se održava u Dohi, braniće Marija Vuković u skoku uvis i Danijel Furtula u bacanju diska.

Furtula osvojio zlato u Italiji, Katar sve bliži

Crnogorski reprentativac i rekorder u bacanju diska Danijel Furtula pobedio je na Međunarodnom atletskom mitingu u italijanskom gradu Liganu u bacanju diska sa 63,11 metara.

IMZE: Crna Gora na koti od deset medalja

Igre malih zemalja u Crnoj Gori su nastavljenje. Vreme ne ide na ruku takmičarima, jer zbog kiše je bilo dosta pomeranja kada su otvorena borilišta u pitanju, ali…

Furtula za SK: Napašću normu za SP i OI u Baru

Danijel Furtula spreman i motivisan dolazi na Igre malih zemalja. Momak koji je dva puta učestvovao na „velikim” Olimpijskim igrama, želi vizu i za Japan.

Nema dileme, Danijel Furtula može u Tokio

Danijel Furtula je dva puta branio ugled Crne Gore na Olimpijskim igrama. Sjajni bacač diska bio je u Londonu i Riju, a posle Rija je doživeo težak udarac.

EP: Marija Vuković blizu finala, ali...

Marija Vuković, atletičarka koja je jedina branila ugled Crne Gore na Evropskom prvenstvu u dvorani koje se održava u Glazgovu, nije uspela da stigne do finala.

Mariji Vuković srebro u Istanbulu i rekord CG

Crnogorska atletičarka Marija Vuković osvojila je srebrnu medalju na dvoranskom prvenstvu Balkana u Istanbulu i postavila novi državni rekord.

Danijel Furtula – Povratak otpisanog, drugi deo

Šteta, baš šteta, to su bile reči koje ste uglavnom mogli da čujete kada ste spominjali ime Danijela Furtule u prethodne dve godine. Sjajni bacač diska koji je dva puta bio učesnik Olimpijskih igara, našao se na spisku otpisanih, na spisku bivših...

Marija Vuković bez finala u Berlinu

Marija Vuković, glavni adut Crne Gore na Evropskom prvenstvu u Berlinu nije uspela da izbori plasman u finale skoka u vis. Vukovićeva je zauzela 18-to mesto u konkurenciji 25 takmičarki.