Getty Image/Adam Nurkiewicz

Atletika

16.02.2020 | 20.36 > 20:38

Kup Istanbula: Bronzana medalja za Mariju Vuković

Crnogorska atletičarka i rekorderka u skoku u vis Marija Vuković osvojila je bronzanu medalju na međunarodnom mitingu “Kup Istanbula 2020” na kojem je nastupilo oko 300 takmičara iz preko 35 država sveta.

Marija Vuković

Paul Gilham, Getty Images Sport

Marija Vuković je u subotu osvojila srebrnu medalju na Balkanskom prvenstvu u Istanbulu sa preskočenih 1.88. Dan kasnije, Marija je u veoma jako konkurenciji ostvarila za jedan centimetar slabiji rezultat, a za jedno mesto je bila i slabije plasirana, ali je ipak stigla do cilja i pobedničkog postolja.

Zlato je osvojila Nadežda Dubavička iz Uzbekistana koja je preletela preko 1.90. Drugo mesto i srebrna medalja pripali su Ukrajinki Juliji Sumačenko koja je u subotu postala šampionka Balkana. Julija je imala isti rezultat kao i Marija Vuković, ali manji broj pokušaja, pa se iz Istanbula vraća kući sa zlatnom i srebrnom medaljom.

Nema nikakve dileme da Marija Vuković može da bude zadovoljna ostvarenim u Istanbulu gde je ponovila rezultate od prošle godine, kada je takođe osvojila srebro na Balkanskom šampionatu, a zatim i bronzu na Kupu Istanbula.

BŠ: Marija Vuković osvojila srebrnu medalju

Marija Vuković osvojila je srebnu medalju na Balkanskom šampionatu u atletici koje je održano u Istanbulu.

ASCG: Najbolji su Danijel Furtula i Marija Vuković

Danijel Furtula i Marija Vuković najbolji su atletičari Crne Gore u 2019. godini, odlučio je Upravni odbor Atletskog saveza.

SP: Vuković bez finala, Šimić među odabranima

Marija Vuković, državna rekorderka Crne Gore u skoku u vis, nije uspela da izbori plasman u veliko finale SVetskog prvenstva.

Dva srebra i bronza za Crnu Goru u Bugarskoj

Kristina Rakočević, izuzetno talentovana devojka iz Crne Gore, osvojila je srebrnu medalju na Balkanskom šampionatu u Bugarskoj. Isto odličje je osvojio i Danijel Furtula, dok je Marija Vuković stigla do bronzane medalje.

Marija Vuković i Danijel Furtula idu u Katar

Ugled Crne Gore na Svetskom prvenstvu u atletici, koje se održava u Dohi, braniće Marija Vuković u skoku uvis i Danijel Furtula u bacanju diska.

IMZE: Crna Gora na koti od deset medalja

Igre malih zemalja u Crnoj Gori su nastavljenje. Vreme ne ide na ruku takmičarima, jer zbog kiše je bilo dosta pomeranja kada su otvorena borilišta u pitanju, ali…

EP: Marija Vuković blizu finala, ali...

Marija Vuković, atletičarka koja je jedina branila ugled Crne Gore na Evropskom prvenstvu u dvorani koje se održava u Glazgovu, nije uspela da stigne do finala.

Mariji Vuković srebro u Istanbulu i rekord CG

Crnogorska atletičarka Marija Vuković osvojila je srebrnu medalju na dvoranskom prvenstvu Balkana u Istanbulu i postavila novi državni rekord.

Marija Vuković bez finala u Berlinu

Marija Vuković, glavni adut Crne Gore na Evropskom prvenstvu u Berlinu nije uspela da izbori plasman u finale skoka u vis. Vukovićeva je zauzela 18-to mesto u konkurenciji 25 takmičarki.

Marija Vuković ipak ne ide na Svetsko prvenstvo

Crnogorska atletičarka Marija Vuković osvojila je treće mesto u skoku uvis na međunarodnom dvoranskom mitingu "Kup Istanbula". Vukovićeva je nastup završila sa preskočenih 186 centimetara, iz trećeg pokušaja.

Marija Vuković druga na Balkanu

Crnogorska atletičarka Marija Vuković osvojila je srebrnu medalju na Balkanskom šampionatu u Istanbulu sa preskočinih 189 centimetara. Na Balkanskom šampionatu je nastupilo 300 takmičara iz 17 zemalja.

Univerzijada: Marija Vuković bez medalje u Tajpeju

Crna Gora se sa Univerzijade u Tajpeju vraća bez medalje.

Univerzijada: Marija Vuković u finalu

Crnogorska atletičarka Marija Vuković plasirala se u finale Univerzijade u Tajpeju. Za mesto među 12 najboljih takmičarki u skoku u vis bila joj je dovoljna visina od 175 santimetara.

SP: Marija Vuković daleko od finala

Delovala je hrabro. Delovala je samouvereno, ali Marija Vuković ipak nije uspela da ostvari san i plasira se u finale Svetskog prvenstva u disciplini skok u vis.

Marija Vuković: Želim u finale

Jedini predstavnik Crne Gore na Svetskom prenstvu u atletici, Marija Vuković, koja je na Ostrvo stigla na osnovu specijalne pozivnice danas će nastupiti u kvalifikacijama u skoku u vis.

SP: Marija Vuković stigla u London

Marija Vuković biće jedini predstavnik Crne Gore na Svetskom prvenstvu u Londonu u atletici koje se održava od 4. do 14. avgusta na kojem će nastupiti predstavnici iz 205 zemalja planete sa 2.038 sportista.