Alexander Hassenstein Getty Images Sport

Atletika

14.09.2020 | 17.00 > 17:06

Srbija brojala do 17 na Balkanu

Juniorska reprezentacija Srbije osvojila je 17 medalja na Prvenstvu Balkana održanom u Istanbulu. U najvećem gradu Turske okupilo se više od 300 mladih atletičara iz 21 države, koje pripadaju Balkanskoj atletskoj federaciji.

Juniorska reprezentacija Srbije

Najsjajnija odličja završila su oko vrata Zorane Rokavec u skoku uvis sa preskočenih 180 centimetara, Jane Dragutinović, najbolje u skoku udalj sa 6,01 metara, Marine Živković u sedmoboju sa osvojenih 4967 bodova, Ivane Ilić na 100 metara (11,89) i ženske štafete 4 puta 100 metara.

Marko Vlahović u skoku udalj (7,54) i Ognjen Nikolić na 5000 metara (15:16,04) domogli su se srebrnih odličja. Na najnižu stepenicu postolja popeli su se Tamara Milutinović na 200 metara (24,45), Ivona Jurić na 100 prepone (14,30), Aleksa Milanović na 3000 m (8:41,38), Damir Klempić na 800 (1:52,17), Željko Todorović na 300 stipl (9:40,30), Adriana Vilagoš u bacanju koplja (53,78), Jana Dragutinović u troskoku (12,52), Elen Zornić u bacanju kugle (17,01 metara), Aleksa Milanović na 1.500 metara (3:56,47) i muška štafeta 4 puta 100 metara.

Prvenstvo Balkana za seniore na programu je sledećeg vikenda 19. i 20. septembra u rumunskom Klužu.