Alexander Hassenstein Getty Images Sport

Atletika

15.09.2020 | 21.48 > 21:53

Gardaševićeva treća u Zagrebu

Talentovana Milica Gardašević osvojila je treće mesto u skok udalj na “Hanžekovićevom memorijalu” u Zagrebu. Srpska reprezentativka u petoj seriji doletela je na 6,60 metara, što je njen najbolji rezultat u ovoj sezoni.

Milica Gardasevic

Getty Images/Ian MacNicol

Takmičarka Vojvodine imala je i daljine od 6,26, 6,46, 6,39, 6,41 i 6,38. Prvo mesto pripalo je Šveđanki Kadi Saniji, koja je sa 6,92 ostvarila lični rekord. Iza nje je ostala Rumunka Alina Rotaru daljinom od 6,69.

U istoj disciplini u konkurenciji muškaraca, Lazar Anić se takođe popeo na najnižu stepenicu postolja. Reprezentativac Srbije skočio je 7,71 metara, isto kao i drugoplasirani Hrvat Filip Pravdica, ali je imao slabije ostale skokove. Pobedio je Hrvat Čeko sa 7,92. Strahinja Jovančević, srpski as bio je četvrti sa 7,58.

Ličnim rekordom od 3:35,07, Elzan Bibić je osvojio četvrto mesto na 1.500 metara. Asu Novog Pazara nedostajale su 22 stotinke da obori najbolji rezultat Srbije svih vremena, koji i dalje drži Dragan Zdravković, još od 1983. godine. Pobedio je Australijanc Stjuart Meksvejn sa 3:32,17.

U bacanju diska bez premca je bila dvostruka olimpijska šampionka Hrvatica Sandra Perković. Spravu se zaustavila na 64,67 metara. Francuska veteranka Robert Mišon bila je druga sa 60,65, dok je treće mesto pripalo još jednoj Hrvatici Mariji Tolj 59,56. Reprezentativka Srbije Dragana Tomašević zauzela je četvrtu poziciju sa najboljim ostvarenjem u sezoni 59,12.

Tirnanićeva i Boško Kijanović šampioni Balkana

Reprezentativci Srbije osvojili su dve zlatne, srebrnu i dve bronzane medalje tokom prvog dana Balkanskog šampionata u rumunskom Klužu.

Jovančević u Beranama skočio normu za EP - 8.05m

Atletski reprezentativac Srbije i član Crvene zvezde, Strahinja Jovančević, obeležio je osmi međunarodni miting „Ivangrad 2020”, koji je u organizaciji Atletskog kluba Lim, Opštine Berane i uz podršku Atletskog saveza Crne Gore, održan na stadionu pod Jasikovcem.

Bibić srušio rekord na 5.000 m star 49 godina

Elzan Bibić je rekorder Srbije na 5.000 metara. As Novog Pazara je na mitingu „Golden spajk“ u češkoj Ostravi ostvario rezultat 13:26,56. Za nešto manje od pet sekundi je nadmašio državnu granicu snova (13:31,2), koju je od 30. juna 1971. godine i trke u Helsinkiju, držao Daniel Korica.

Gardašević teško do zlata, sjajni Boško Kijanović

Drugog dana Prvenstva Srbije u atletici na stadionu u Novom Pazaru nije bilo svetski vrednih dostignuća i nacionalnih rekorda, ali je bilo dobrih trka i nadmetanja u obe konkurencije.

Prvi skok Ivane Španović posle korone

U Novom Sadu je u subotu održan atletski miting, drugo atletsko takmičenje u Srbiji nakon pandemije koronavirusa.

Svetska kugla na Banjici – Mihaljević do 21,86 metara

Pred nešto manje od hiljadu gledalaca u atletskoj dvorani na Banjici, sinoć je održan peti miting pod nazivom „Otvoreno prvenstvo Srbije” (Serbian Open Indoor Meeting). Uz učešće 120 takmičara iz 20 zemalja, postignuto je nekoliko sjajnih rezultata.

ASS: Ivana i Strahinja najbolji u 2019. godini

Ivana Španović i Stahinja Jovančević proglašeni su najboljim atletičarima Srbije za 2019. godinu, saopštio je Atletski savez Srbije.

Bibiću srebro na EP u krosu

Srpski atletičar Elzan Bibić osvojio je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u krosu, koje je održano u Lisabonu.

Milica Gardašević do bronze na EP u Jevleu, Halili peti

Milica Gardašević (20), reprezentativka Srbije u skoku udalj, osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore, koje se održava u švedskom Jevleu.

Bibić bronzani na EP za mlađe seniore

Elzan Bibić, 20-godišnji reprezentativac Srbije, osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore (do 23 godine) u švedskom Jevleu.

Elzan Bibić u finalu Evropskog Prvenstva

Srpski atletičar Elzan Bibić uspeo je da izbori svoje mesto u finalu Evropskog prvenstva za mlađe seniore. On je trku na 1500m istrčao za 3:47,61 minut i pobedio u svojoj grupi, dok je u ukupnom plasmanu njegov rezultat osmi.

Elzan Bibić u Hengelu na tri i po sekunde do Korice

Elzan Bibić, 19-godišnji reprezentativac Srbije, osvojio je 10. mesto u trci na 5,000 metara na čuvenom mitingu u holandskom Hengelu, uz najbolji rezultat u karijeri, koji sada iznosi 13 minuta, 34 sekunde i 99 stotinki.

Zvezdini momci i dame ostali u B grupi KEŠ

Atletičari Crvene zvezde osvojili su peto, a atletičarke četvrto mesto na Kupu šampiona za seniore u okviru B grupe u Tampereu (Finska), što im nije donelo željeni plasmani u viši (elitni) rang takmičenja.

Španović: Napašću zlato u Dohi, a biću prava u Tokiju

Srpska atletičarka Ivana Španović, posle trećeg uzastopnog zlata na Evropskom dvoranskom prvenstvu, kaže da sa istim ambicijama odlazi na Svetsko prvenstvo u Dohu, a sigurna je da će u Tokiju, na Olimpijskim igrama 2020, biti ona prava.

Jovančević za SK: Ni ne sećam se skokova

Strahinja Jovančević je u Glazgovu pomerio granice srpske atletike. Osvojena bronza na Evropskom prvenstvu u dvorani potvrda je da se radi o velikom talentu. Oboren državni rekord pokazao je da je Strahinja izgubio strah.

Jovančević: Moje vreme tek dolazi

Srpski atletičar Strahinja Jovančević uveren je da će 'tek praviti velike stvari'.