Alexander Hassenstein Getty Images Sport

Atletika

19.09.2020 | 20.46 > 20:52

Tirnanićeva i Boško Kijanović šampioni Balkana

Reprezentativci Srbije osvojili su dve zlatne, srebrnu i dve bronzane medalje tokom prvog dana Balkanskog šampionata u rumunskom Klužu.

Strahinja Jovančević

Bryn Lennon Getty Images Sport

Milana Tirnanić prva je prošla kroz cilj na 100 metara rezultatom 11,67. Za tri stotinke je bila brža od Bugarke Jeftimove 11,70 i šest stotinke od trećeplasirane Rumunke Baboi. Zlatom se okitio i Boško Kijanović na 400 metara. Srpski as je u uzbudljivoj završnici štopericu zaustavio na 46,56. Samo dve stotinke sporiji bio je Rumun Pislaru, dok je kao treći sa 46,87 trku okončao Ukrajinac Pohorilko.

Strahinja Jovančević stigao je do srebra u skok udalj ostvarenjem od 7,79. Pet centimetara slabiji bio je drugi reprezentativac Srbije Lazar Anić. Na najvišu stepenicu postolja popeo se Hrvat Marko Čeko skokom od 7,88 metara. Bronza je završila i oko vrata Alekse Kijanovića na 100 metara. Istrčao je veoma dobrih 10,41. Pobedio je Turčin Harvi (10,30)

U trci dama na 3000 metara, Teodora Simović je bila četvrta sa 9:51,66. Najbrža je bila Turkinja Subatan sa 9:24,89. Isti plasman ostvario je  Miloš Malešević na 1.500 metara sa 3:50,32. Trijumfovao je Jermen Mrthijan (3:47,60).

Bogdan Zdravković je u bacanju kugle takmičenje okončao na šestoj poziciji daljinom od 17,61. Slavio je Rumun Toader sa 19,44. Maja Gajić zauzela je osmo mesto na 400 prepone. Do cilja je stigla za 1:02,22.

Ivana Španović peta na planeti

Ivana Španović je 2020. godinu završila na petom mestu u skoku udalj na ovogodišnjim svetskim listama. Aktuelna planetarna šampionka u dvorani letela je do 6,80 na stadionu Karađorđe u Novom Sadu. Bila joj je to praktično jedina provera u ovoj godini.

Rekord Marine Živković u sedmoboju

Marina Živković postavila je državni rekord u sedmoboju. Takmičarka AK Partizan iz Kanjiže osvojila je 5029 poena na Prvenstvu Srbije u višeboju u Sremskoj Mitrovici. Prethodni najbolji rezultat bio je u vlasništvu Olivere Stankov i vredeo je 5014 bodova. Ostvarila ga je u Grčkoj 1985. godine.

Prvenstvo Balkana: Grnoviću zlato u desetoboju

Još tri medalje osvojila je reprezentacija Srbije na Prvenstvu Balkana za seniore u rumunskom Klužu. Aleksandar Grnović slavio je u desetoboju sa ukupno 7179 poena, dok su se bronzama okitili Teodora Simović na 5.000 metara (16:53,65) i Anja Lukić na 100 m prepone (13,39).

Gardaševićeva treća u Zagrebu

Talentovana Milica Gardašević osvojila je treće mesto u skok udalj na “Hanžekovićevom memorijalu” u Zagrebu. Srpska reprezentativka u petoj seriji doletela je na 6,60 metara, što je njen najbolji rezultat u ovoj sezoni.

Srbija brojala do 17 na Balkanu

Juniorska reprezentacija Srbije osvojila je 17 medalja na Prvenstvu Balkana održanom u Istanbulu. U najvećem gradu Turske okupilo se više od 300 mladih atletičara iz 21 države, koje pripadaju Balkanskoj atletskoj federaciji.

Jovančević u Beranama skočio normu za EP - 8.05m

Atletski reprezentativac Srbije i član Crvene zvezde, Strahinja Jovančević, obeležio je osmi međunarodni miting „Ivangrad 2020”, koji je u organizaciji Atletskog kluba Lim, Opštine Berane i uz podršku Atletskog saveza Crne Gore, održan na stadionu pod Jasikovcem.

Gardašević teško do zlata, sjajni Boško Kijanović

Drugog dana Prvenstva Srbije u atletici na stadionu u Novom Pazaru nije bilo svetski vrednih dostignuća i nacionalnih rekorda, ali je bilo dobrih trka i nadmetanja u obe konkurencije.

Adrijana Vilagoš bacila koplje 56,78 metara

Kruševac je ovog vikenda bio centar atletskih zbivanja na našim prostorima, kao domaćin Šampionata Srbije za juniore, na kojem je učestvovalo 400 takmičara.

SAS otkazao "Serbia maraton"

Srpski atletski savez odlučio je da otkaže ovogodišnji "Serbia maraton" koji je bio zakazan za novembar.

Prvi skok Ivane Španović posle korone

U Novom Sadu je u subotu održan atletski miting, drugo atletsko takmičenje u Srbiji nakon pandemije koronavirusa.

Svetska kugla na Banjici – Mihaljević do 21,86 metara

Pred nešto manje od hiljadu gledalaca u atletskoj dvorani na Banjici, sinoć je održan peti miting pod nazivom „Otvoreno prvenstvo Srbije” (Serbian Open Indoor Meeting). Uz učešće 120 takmičara iz 20 zemalja, postignuto je nekoliko sjajnih rezultata.

ASS: Ivana i Strahinja najbolji u 2019. godini

Ivana Španović i Stahinja Jovančević proglašeni su najboljim atletičarima Srbije za 2019. godinu, saopštio je Atletski savez Srbije.

Malešević do srebra na EP U20

Srpski atletičar Miloš Malešević osvojio je srebrnu medaju na Evropskom prvenstvu za starije juniore u trci na 3000m.

Odličan start Orlića u Švedskoj

Juniori Srbije (rođeni 2000. i mlađi) sjajno su započeli posao na Evropskom prvenstvu, koje će do nedelje trajati u švedskom gradu Burosu. Izborili su tri finala i još dva polufinala.

Zvezdini momci i dame ostali u B grupi KEŠ

Atletičari Crvene zvezde osvojili su peto, a atletičarke četvrto mesto na Kupu šampiona za seniore u okviru B grupe u Tampereu (Finska), što im nije donelo željeni plasmani u viši (elitni) rang takmičenja.

Španović: Napašću zlato u Dohi, a biću prava u Tokiju

Srpska atletičarka Ivana Španović, posle trećeg uzastopnog zlata na Evropskom dvoranskom prvenstvu, kaže da sa istim ambicijama odlazi na Svetsko prvenstvo u Dohu, a sigurna je da će u Tokiju, na Olimpijskim igrama 2020, biti ona prava.