Alexander Hassenstein Getty Images Sport

Atletika

21.09.2020 | 10.31 > 10:36

Prvenstvo Balkana: Grnoviću zlato u desetoboju

Još tri medalje osvojila je reprezentacija Srbije na Prvenstvu Balkana za seniore u rumunskom Klužu. Aleksandar Grnović slavio je u desetoboju sa ukupno 7179 poena, dok su se bronzama okitili Teodora Simović na 5.000 metara (16:53,65) i Anja Lukić na 100 m prepone (13,39).

Reprezentacija Srbije

Srbije je tako učešće na šampionatu poluostrva okončala sa osam odličja. Prvog dana na najvišu stepenicu postolja popeli su se Milana Tirnanić na 100 metara i Boško Kijanović na 400 metara. Srebro je pripalo Strahinji Jovančeviću u skoku udalj, a u istoj disciplini Lazar Anić je bio treći. Spisak medaljaša zaključuje Aleksa Kijanović bronzom na 100 metara.

Ostali srpski predstavnici tokom drugog dana ostvarili su sledeče plasmane: 4. Boško Kijanović na 200 metara (21,25), 4. Miloš Malešević na 3000 stipl (9:03,19), 4. Milana Tirnanić na 200 m (24,40), 5. Aleksa Kijanović na 200 m (21,33), 5. Sara Lukić u skoku udalj (6,09), 5. Vedran Samac bacanje koplja (76,07), 7. Miroslav Dukadinović na 800 m (1:52,22).

Učešće reprezentativaca Srbije u Klužu prokomentarisao je selektor Edin Zuković.

"Pored svega što se dešava sa virusom Kovid-19, ipak su održane obe Balkanijade, sa uspešnim rezultatima. Ovo je poslednje takmičenje iz programa ABAF-a, jer su kros Balkana i planinsko prvenstvo otkazani", izjavio je Zuković.